30 Mart Yerel Seçimlerinde Samsun’da Hava Durumu

Kış aylarında beklenen, ancak bir görünüp bir kaybolan kar Nisan ayı başında yağınca, Samsun il merkezi beyaza büründü. Hafta içi mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı, hafta sonu başından itibaren yerini soğuk ve yağışlı havaya bıraktı. Akşam saatlerinde tipi şeklinde yağan kar ise vatandaşları şaşırttı. Seçim sabahı oy kullanmak için evlerinden çıkan vatandaşlar kar sürpriziyle […]

30 Mart Yerel Seçimlerinde Samsun’da Hava Durumu
Haber Tarihi: 30 Mart 2014
Haber Kategorisi: Güncel Haberler


Kış aylarında beklenen, ancak bir görünüp bir kaybolan kar Nisan ayı başında yağınca, Samsun il merkezi beyaza büründü. Hafta içi mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığı, hafta sonu başından itibaren yerini soğuk ve yağışlı havaya bıraktı. Akşam saatlerinde tipi şeklinde yağan kar ise vatandaşları şaşırttı. Seçim sabahı oy kullanmak için evlerinden çıkan vatandaşlar kar sürpriziyle karşılaştı. Vatandaşlar araçlarının üzerini kaplayan karı temizledikten sonra oy kullanmaya gidebildi. Kar yağışıyla birlikte meydana gelen aşırı fırtına ise bazı cadde ve sokaklardaki ağaçları yerinden söktü.

Ulugazi Mahallesi’nde, bir ağacın park halindeki bir aracın üzerine devrilmesiyle maddi hasar meydana geldi. Meteoroloji yetkilileri, alınan son tahminlere göre hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede 6 ila 12 derece olmak üzere ülke genelinde azalacağını bildirdi. Samsun’da ise havanın bugün (pazar) çok bulutlu ve kar yağışlı geçmesinin beklendiğini kaydeden yetkililer, yağışların akşam saatlerine kadar doğu ilçelerinde kuvvetli olmasını beklediklerini belirtti.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...