Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Uyardı

Yapılan son değerlendirmelere göre bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir. Yağışların öğle saatlerinde Samsun ve Sinop’un iç kesimlerinde ve Ordu’da yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Samsunlular Dikkat! Meteoroloji Uyardı
Haber Tarihi: 4 Mayıs 2016


Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının 2 ila 10 derece civarında azalacağı belirtilirken bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenmektedir. Yağışların öğle saatlerinde Samsun ve Sinop’un iç kesimlerinde ve Ordu’da yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Samsun ve Sinop’un iç kesimlerinde ve Ordu’da yerel olarak kuvvetli olması beklediğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini ifade ederken, rüzgarın iç kesimlerde güneyli; kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatıdan hafif, ara sıra orta kuvvette eseceğini belirtti.

Samsun ve Atakum ilçesine Ait 5 Günlük Durum:

a1
a2

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...