REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Adam Kayırmacılık Yüzünden Problemler Çözülmüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Adam Kayırmacılık Yüzünden Problemler Çözülmüyor
1.204
11 Ekim 2013 - 19:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şehir merkezleri ve ilçelerdeki sosyal problemlerin şehri yönetenlerin öncülüğünde ortak irade ile çözülebileceğini söyledi. Alt ve üst yapı sorunlarının adam kayırmacılık yüzenden Samsun’da kör düğüme dönüştüğünü ifade eden Başkan Demirtaş, toplumsal destek ve ortak irade ile çözülemeyecek sorun olmadığını kaydetti.

19 Mayıs ve Zafer mahalleleri sakinleriyle bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, siyasetin kronikleşmiş hastalıklarından adam kayırmacılıkla ilgili dert yandı. Adam kayırmacılık sebebiyle şehirdeki birçok problemin çözüme kavuşturulamadığının altını çizen Başkan Demirtaş, bu düzenin doğru olmadığını belirtti.

Adam kayırmacılık yüzünden tüm belediyelerde normalin 4 katı üzerinde personel çalıştığına dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, bu hadisenin kendi belediyesinde de bulunduğuna dikkat çekti. Göreve geldiğinde belediyede bin 700 personelin bulunduğunu hatırlatan Başkan Demirtaş, “Şuan bin 200. Olması gereken personel sayısı 300-350. 4 katı fazla personel var. 4 katı olduğu zaman fazla iş yapılıyor mu? Hayır. Ortada bir gerçek var. Bir işi 4 kişi yapmaya kalkıyor. Dolayısıyla yapılacak iş de yapılamıyor. Siyaset de bunda etkili olduğunu için, onun bunun adamı derken böyle gidiyor. Ne onlar memnun ne de siz. Biz de iş üretemiyoruz. Bunu da dikkate almak gerekiyor. Belediye başkanları olarak bizim en büyük sorunumuz bu. Başka bir gerçek daha var. O da şu. Her alınacak personel, hizmet olarak yapılacak işlerin önüne engel demektir. Fazla kişi çalıştıracaksınız bu defa hizmet yapamayacaksınız. İş verdiklerimiz de memnun değil. Böyle bir tablo var. “ diye konuştu. Demirtaş, belediyelerin halktan toplanan vergilerle hizmet üretmeye çalışan kurumlar olduğuna dikkat çekti.

Kentlerin önemli sorunlarından kaldırım işgalleri konusuna da değinen Başkan Necattin Demirtaş, adam kayırmacılığın en bariz örneklerinden birinin bu konuda yaşandığını vurguladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.