REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Adnan Keskin’den TOBB’a sitem

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Adnan Keskin’den TOBB’a sitem
1.315
30 Ekim 2013 - 19:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tepki gösterdi. Hisarkcıklıoğlu’nun TOBB Kongresi’ne ana muhalefet partisi liderini davet etmekten korktuğunu ileri süren Keskin, Gezi olaylarında kendi üyesi bir holdinge karşı yapılan haksız ve hukuksuz işlevinden bir kelime bahsetme cesaretini gösteremediği iddiasında bulundu.

Adnan Keskin, Samsun’un Atakum Belediyesi’nin Kültür ve Eğlence Merkezi’nde verdiği yemeğe katıldı. Burada partililere hitap eden Keskin, konuşmasında hükümet politikalarını ve Başbakan Erdoğan’ın siyaset tarzını eleştirdi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na da yönelik eleştireler yönelten Keskin, Türkiye’nin sermaye sınıfının tarihsel işlevinin gereklerini yerine getiremez hale geldiğini ileri sürdü.

Keskin, şöyle devam etti: “Tipik bir örneği sizlere sunacağım. Sermaye sınıfının en büyük örgütlü gücü TOBB’dir. Başındaki zatı muhterem, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in arkasına düşerek çağdaş, özgürlükçü bir anayasa yapma çalışmalarının içerisine katılmış, bir müddet sonra Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından devreye sokulan akil adamlar içinde yer alarak Türkiye’nin barış sürecinde işlev almıştır. Ama aynı kişi, bir ay evvel yapılan TOBB kongresine ana muhalefet partisinin genel başkanını davet etmekten korkmuştur, iktidarın talimatlarını yerine getirmiştir.”

“VERGİ KAÇAKÇISI YANINDA OTURUYOR”
Hisarcıklıoğlu’nun kendi üyesi bir holdinge karşı yapılan haksız ve hukuksuz işlevinden bir kelime bahsetme cesaretini gösteremediğini iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin, “Gezi olaylarında saldırıya uğrayan, yaralanan gençleri tedavi olması, polisin orantısız güç kullanması karşısında yeni yaralanmaları engellemek için otelin kapılarını açan holding, önce şiddetle özdeşleştirilmiş, sonra demokrasiyi bir amaca ulaşmak için araç gösteren Sayın Başbakan’ın talimatı ile Maliye memurları polis gücüyle üretim ünitesini basmış, bir gecede 4.5 milyar lira değer kaybına neden olmuştur. Gerekçe vergi kaçakçılığıdır. Ey Tayyip Erdoğan, Sende vicdan varsa, sende insaf varsa vergi kaçakçısını Koç’ta değil yanı başında masanda sağında solunda oturanlara bak orada bulursun sen bunları.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.