REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Atakum’daki Agape Kilisesi’nin kurucusu ile ilgili şok iddia

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atakum’daki Agape Kilisesi’nin kurucusu ile ilgili şok iddia
2.042
25 Kasım 2013 - 14:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Samsun’da kurulan Atina’ya Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticilerine tepki gösterdi. Dernek Başkanı T.K’nın aynı zamanda Agape House Kilisesi’nin de kurucusu olduğunu ifade eden Altuntaş, dernek yönetiminin zimmete para geçirme iddiasıyla birbirlerini suçladıklarını belirterek, kamu kurum kuruluş yetkililerinden dernekle ilgili iyi araştırma yapmalarını istedi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’ya cami yaptırmak amacıyla Samsun’da kurulan Atina’ya Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile ilgili açıklama yapan Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, dernek yöneticilerinin, amaçlarının ve misyonlarının detaylı araştırılması için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını göreve davet etti. Yaptıkları araştırmada dernek yönetiminin bir süre önce aralarında zimmete yapa geçirme iddiasıyla birbirlerine girip olayın savcılığa intikal ettiğini dile getiren Altuntaş, dernek kurucularından başkan T.K’nın da Atakum ilçesinde faaliyet gösteren Agape House Kilisesi’nin kurucularından olduğunu açıkladı. Dernek yönetiminin şaibeli olduğunun altını çizen İzzet Altuntaş, böyle bir derneğin cami yaptırmaya kalkmasının düşündürücü olduğunu kaydetti.

Konuyla ilgili Cihan’a konuşan Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Yunanistan’ın başkenti Atina’nın, Avrupa’da caminin bulunmadığı tek şehir olduğunu hatırlatarak, burada 1 milyonun üzerinde Müslüman gurbetçinin yaşadığı bilgisini verdi. Batı Trakya’da da 200 bin civarında Türk ve Müslüman nüfusun bulunduğunu söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Altuntaş, “Basından takip ettiğimiz kadarıyla aniden ortaya çıkan ve büyük oranda vasıfsız olan insanlar, Atina’da cami yaptırmak için bir araya gelerek dernek kurduklarını ve yönetim oluşturduklarını söylemekteler. Bunların başında olan kişinin ise Agape Kilisesi’nde fahri papaz olarak görevlendirilen Hristiyan Türk’tür. Burada amaç kesinlikle Müslümanlara bir cami yaptırmak olamaz. Dernek yönetiminin Atina ile ilgilerinin ne olduğunu açıklaması lazım. Ayrıca geçtiğimiz günlerde de aynı kilisenin başka bir kurucusu olan pastör, fuhuş iddiasında adı geçmiş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.” dedi.

“DEVLET YETKİLİLERİNİ UYARIYORUM”
Gizlice kurulan derneğin yönetiminde kimlerin bulunduğunu, geçmişlerinin, kapasitelerinin, yeteneklerinin, özelliklerinin ne olduğu ve cami yaptırmayı gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerinin araştırılmasını isteyen İzzet Altuntaş, “Yoksa bunun arkasında başka bir amaç mı vardır. Bunların iyi araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Devlet yetkililerini bu konuda uyarıyorum. Bu derneğin başında olanın da Hristiyan Türk olması, ayrıca bir anlam ve önem taşımaktadır. Bu kadar Müslüman’ın olduğu bir ülkede cami yaptırma mücadelesi Hristiyan bir Türk’e mi düşmüştür. Ayrıca caminin nereye yaptırılacağı belli değildir. Sadece Türk Hükümeti’nin baskıları ile Yunan Hükümeti’nin Müslümanlar için cami yaptırılması söylemi vardır. Caminin yeri, yüz ölçümü, ne kadar büyüklükte olacağı belli değildir. Yunanlılar caminin Atina’nın içine yapılmasını istememekte, Türkiye ise bunda ısrar etmektedir. Bu nedenle de yer araştırılmaktadır. Bildiğimiz budur. 2 ülkedeki resmi makamları ilgilendiren bir konuda dikkatli olunmalıdır. Biz, bu işin perde arkasında başka niyetler olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Atina’ya cami yaptırmak için geçen haftalarda Müftülük izni ile camilerde de hayırseverlerden para toplanmıştı.

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.