REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

AK Parti Atakum Teşkilatı 2014 yerel seçim çalışmalarına başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Parti Atakum Teşkilatı 2014 yerel seçim çalışmalarına başladı
2.199
28 Mart 2013 - 17:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı yerel seçimlere startı resmi olarak verdi. 30 bin broşür bastırarak çalışmalara başlayan ilçe teşkilatı, parti binasına dijital seçim saati astı. İlçe Başkanı Hüseyin Dereli, ”AK Parti sancağını belediyenin burcuna dikeceğiz” dedi.

Parti binasında teşkilat üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Dereli, yerel seçimlere tam bir yıl kala seçim startını verdiklerini açıkladı. Belediye Başkanı Metin Burma’yı eleştiren Dereli, AK Parti sancağını belediyenin burçlarına dikeceklerini söyledi.

Hüseyin Dereli açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

”AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı için 29 Mart 2009 tarihi üzüntü bir üzüntü tarihidir. Netice itibariyle 2008 yılında kurulan teşkilatımız daha taze bir filizken girdiği yerel seçimlerde Samsun’un en güzel ilçesini CHP’ye kaptırmanın üzüntüsünü yaşamıştır. Ardından gerçekleşen 12 Eylül 2010 referandum üzüntümüzü sevince çevirmiştir. Atakum İlçesinin CHP’nin kalesi olduğu şeklindeki algı yıkılmış, gelecek günlere AK Parti ailesi olarak umutla bakmamızın yolu açılmıştır. O gün yüzde 24 evet oyu vererek destek olan tüm Atakumlulara teşekkür ediyorum.

ATAKUM CHP’NİN KALESİ DEĞİLDİR

Siyaset varsa seçim de var. 12 Haziran 2011 yılında yapılan genel seçimlerde Atakum İlçesi’nin CHP’nin kalesi olduğu algısının yok olmasını kesinleşmiştir. O günkü seçim sonuçlarında AK Parti’nin yüzde 51 oyla 36 bin 500 oy alarak seçimleri CHP’nin 12 bin 500 oy fark attığını görüyoruz. MHP’yle aramızdaki oy farkı da 26 bin 500’dür. Bu rakamlar ve manzara bizi gelecek adına umutlandırmıştır. Bir sonraki seçimlerde AK Parti sancağını belediyenin burcuna dikeceğiz.

VE… GERİ SAYIM BAŞLADI

İlçe teşkilatımız kurulduktan sonra 2 olağan ilçe kongresi yaşamış, 2 il kongresi yaşamı ve bu kongrelerden güçlenerek çıkmıştır. Sayısız program icra edildi, proje hayata geçirildi. 29 Mart 2013 yerel seçimlerin ardından dördüncü yılı geride bırakıldı. 29 Mart 2014 tarihi son bir yıla girdiğimizin resmidir. Son 365 günün kaldığını ve bunun atakumlulara, Samsunlulara hatIrlatılamısında fayda gördük. ‘Ve.. Geri Sayım Başladı’ dedik. Geri sayım kimin için başladı? Herkes bir kanaat sahibidir. 30 bin adet broşür basıldı. Binanın dışına zaman sayacı koydular. Zaman geriye doğru sayacak. Biz seçimlere hazırız.

ONLAR KONUŞUR BİZ YAPARIZ

Burnunun ucundaki kaymakamlık binasına ruhsat vermekten aciz olan bir anlayışın yapamayacağı, beceremeyeceği hayallerini basın yoluyla Atakum İlçesi’ne yansıtması ucuz bir siyasetin oyunudur. Onlar konuşur biz yaparız. Sen hiç merak etme. AK Parti hizmet anlayışı, bir yıldır üzerine kat çıkmaya çalıştığın belediye hizmet binasını Atakum İlçesi’ne kazandırdıysa, aynı hizmet anlayışı 4 yıldır kira vermeden oturduğun belediye binasının tam karşısına her türlü engellemene rağmen nasıl Kaymakamlık binasını yapıyorsa, yeri geldiğinde ilçeye kent meydanını da kent parkını da yapar. Sen hiç endişe etme”

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Hüseyin Dereli belediye başkanlığına adaylığı ile ilgili soruya şöyle cevapladı,

”AK Parti Türkiye’nin en büyük partisi, bölgemizde yarattığı sinerji de ortada. Atakum İlçesi’nde kimse ‘ben adayım’ demeyle aday olamaz. Referandum ve genel seçim sonuçları ortada. CHP’nin Atakum İlçesi’nde algısı yıkılmıştır. Genel seçimlerde 12 bin 500 oy fark atıldığı ortadadır. Bir yıl sonraki seçimleri AK Parti’nin alacağı açıktır. Halkımızın, il ve ilçe teşkilatımızın, vekillerimizin, bakanımızın ve genel merkezimizin önümüzdeki seçimlerle ilgili kanaatleri sonucunda halkta karşılığı olan birini bulduğumuzda etrafında toplanır, sağlam meclis üyeleriyle birlikte bu seçimi alırız”

Dereli sözlerini, ”Bir senede 15 milyon TL’lik gayrimenkul satan adama pek de iyi bakmazlar. İl Emniyet Müdürü’nden hırsızı bulmasını istiyor. Kapısı açık olan kasanın hırsızının nerede olduğu belli değil mi? Herkes biliyor, kasa zorlamı açıldı. Anahtarla açıldı. Anahtar da bizim teşkilatımızdaki Refik ağabey de değil heralde. Bizim belediye başkanlarımız Büyükşehir Belediye başkanı olma heyecanında. Madem o kadar başarılısın meydan burada partin seni Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstersin de er mi yaman bey mi yaman görelim” diye tamamladı.

Ardından yerel seçimlere geri sayımı gösteren dijital saatin startı verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.