AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş’tan Basın Açıklaması

Esnaf olmadan ekonomi olmaz, katma değer yaratılamaz. Ekonomimizin orta direği esnaftır anlayışı içinde iktidarımız döneminde her zaman esnafımızla bir araya geldik, onların yanında olduk, destekledik.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş’tan Basın Açıklaması
Haber Tarihi: 18 Temmuz 2014


Esnaf olmadan ekonomi olmaz, katma değer yaratılamaz. Ekonomimizin orta direği esnaftır anlayışı içinde iktidarımız döneminde her zaman esnafımızla bir araya geldik, onların yanında olduk, destekledik.

Esnafın durumu iyi ise Türkiye’nin durumu iyi demektir. Esnafın yüzü gülüyorsa Türkiye’nin yüzü gülüyor anlayışını önemsiyerek esnaf kardeşlerimizin sorunları için 12 yıldır çözüm ürettik. Onların büyümesine zemin hazırladık.

3 Kasım 2002 öncesinde kepenklerin ve fabrika şartellerinin indirildiği, MHP’nin de içinde bulunduğu koalisyon hükümeti döneminde esnafa verdiği kredinin fazini yüzde 47’den kullandırırken, bugün AK Parti iktidarıyla bu rakam yüzde 4-5’lere gelmiştir.

Bununla da yetinmedik kredi limitlerini en düşük 40 bin liradan 75 bin liraya, en yüksek 125 bin liradan 150 bin liraya kadar çıkardık.

ülkemizi İMF kapılarına mahkum eden, çalışanın maaşını veremeyen, hacizcileri esnafın kapılarına gönderen bir dönemden, Kredi ve finans şartlarının iyileştirildiği, vergi ve istihdam yükümlülüklerinin azaltıldığı, eğitim ve danışmanlık desteği verildiği, yenilikçilik ve girişişimciliğin arttırılması için önlemler alındığı, esnaf ve sanatkarların AB kaynaklarından yararlanması için gerekli çalışmaların yapıldığı, AK Parti iktidarları dönemine gelinmiştir.

Verilen bu desteklerle esnafımız büyüdü, gelişti, güçlendi.

Bu anlamda toplumun her kesimiyle iletişimde olan AK Parti, yeni seçilerek Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olan Eyüp Güler’e gerçekleştirdiğimiz hayırlı olsun ziyaretinde, gündeme dair ve bu gündemin birinci maddesi olan cumhurbaşkanlığı seçimi ile konularda görüştük.

Ziyaretimizde Başkan Güler’in, yukarıda bahsettiğimiz, esnafa yapılan yardımlar, destekler, teşviklerden, esnafın huzuru ve mutluluğu için yapılan çalışmalardan dolayı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmesi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde onu destekleyeceğiz gibi açıklama yapması kadar doğal ne vardır.

Fakat 30 Mart seçimlerinin yenilgisinin hesabını daha veremeyen, siyasi ve ekonomik istikrarın bozulması için ellerinden geleni yapan muhalefet partilerinin il başkanları yine kaçak açıklamalar yaparak kendilerinin yapamadığı, başaramadığı işleri yapanları, takdir edenlere tahammül gösteremediklerini görüyoruz.

Başkan Güler’i sadece oda başkanlığından değil, Samsun’a, Samsun’un her kesimine hizmet eden, Samsun da herkese yardımcı olmaya çalışan, renkli kişiliği ile de tanıyoruz. Bu anlamda kendisi doğruları söylemekten de hiç bir zaman çekinmemiştir.

Neden gocundunuz, sizi destekleyen oda ve kuruluşlar yok mu?

Siz Başkan Eyüp Güler’in, İl Başkanı’nın açıklamalarıyla uğraşmanız yerine size verilen talimatla, tıpış tıpış gidin, çatı adıyınızı seçtirmek için sahaya çıkın çalışın.

Fuat KÖKTAŞ – AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...