REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Aktif-Sağlık Sen İl Temsilcisi Hacıeyüpoğlu: Sağlık Çalışanları Mutsuz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aktif-Sağlık Sen İl Temsilcisi Hacıeyüpoğlu: Sağlık Çalışanları Mutsuz
1.153
02 Ocak 2014 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aktif-Sağlık Sen Samsun İl Temsilcisi Fatma Danışman Hacıeyüpoğlu, her gelen sağlık bakanının ‘sağlık çalışanının özlük haklarını’ elinden almaya devam ettiğini, sağlık çalışanlarının mutsuz ve geleceğinden kaygılı olduğunu söyledi.

Sağlıkta, sağlık çalışanı için yaşanan yıkımın her geçen gün daha da büyüdüğünü kaydeden Hacıeyüpoğlu, Tam Gün Kanunu’nun daha da ağırlaştırılarak sadece bazı çevreleri memnun ettiğini belirtti. Meclis’te Ocak-2014 tarihi itibari ile TBMM’de görüşülmesine devam edilecek torba kanun sağlık çalışanların haklarını elinden alırken, kimsenin sesinin çıkmadığını hatırlatan İl Temsilcisi Hacıeyüpoğlu, şöyle konuştu:

“Aktif Sağlık-Sen olarak tam gün kanununun karşısındayız. Tabanı kucaklamayan hiçbir kanunu kabul etmemiz söz konusu değildir. Sağlık çalışanlarını birbirine düşman eden performans ödemesinin daha da derinleştirilmesi ve bazı meslek gruplarının nöbet ücretlerinin yüzde 50 gibi fark ödenecek olması, çalışma barışına konulan bir bomba gibi karşımızda duruyor. Ayrıca, hemşire, sağlık memurluğu gibi meslek unvanlarının önüne yardımcı isminin konulması yasal olarak uygun değildir. Çünkü ülkemizde halen mesleklerin görev yetki ve sorumluluklarını belirleyen kanun ve yönetmelikler yok. Ayrıca, sağlık mesleklerinin standart ve yeterlikleri belirlenmiş değildir. Bu nedenle yanlış yapılmaktadır. Ayrıca, sağlık memurlarının yaptığı sünnet yapma yetkisinin alınması da torba kanundaki bir yanlışlıktır. Şimdi sağlıkta yaşanan negatiflikleri biraz daha açarak anlatmaya devam edelim. Sağlık alanı sürekli değiştirilen düzenlemeler ve getirilen torba yasalarla alt üst ediliyor. Her değişiklik sağlık mesleklerinin özüne zarar veriyor, vatandaşların ücretsiz, nitelikli sağlık hizmeti almasını olanaksız hale getiriyor. Şimdi bir torba yasa ile haklar alınarak daha ağır şartları önümüze koyup, sağlık çalışanlarını daha fazla köleleştirip esnek, kuralsız ve tanımsız çalışmaya zorluyor.”

Döner sermayenin ve ek ödemenin emekliliğe yansıtılmasını beklediklerini vurgulayan Fatma Danışman Hacıeyüpoğlu, “Yıpranma payı verilmiş olarak görmek isterdik. Ayrıca, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını, görev yetki ve sorumluluklarının kanunlaşması akabinde çerçeve kanunla belirlenmesini ve çalışma saatlerinin düzenlenmesini beklerdik. Öte yandan, sağlık çalışanlarının korkulu rüyası olan sağlıkta şiddet konusunda yasal yaptırımların ertelenmemesinin ilgili maddelerle sağlanmasını beklerdik.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.