REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Anaokulu ve birinci sınıflar için okul zili çalıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anaokulu ve birinci sınıflar için okul zili çalıyor
1.133
08 Eylül 2013 - 7:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okullar 16 Eylül Pazartesi günü açılacak ancak ilköğretim 1. sınıf ve anaokuluna gidecek öğrenciler okula 1 hafta önce başlayacak.

Samsun’da yeni eğitim dönemi için hazırlıkların tamamlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, “Öğrencilerimize hayatlarında oluşacak değişiklikleri fark ettirmek ayrıca öğrencilerimizi eğitimin başladığı ilk gün oluşacak yeniliklere alıştırmak ve yaşanacak karmaşanın yaratabileceği olumsuz duygulardan uzak tutmak için oryantasyon eğitimi yapılmaktadır. Bu eğitim okul açılmadan 1 hafta önce uygulanılacaktır ve tanışma, okulu tanıma, sınıf dinamiklerini belirleme, çıkabilecek problemlerle ilgili strateji belirleme, okul kurallarını benimsetme amacı taşımaktadır.” dedi.

Daha önceki senelerde yapılan oryantasyon çalışmaları sayesinde birinci sınıflarda ilk günlerde yaşanacak sorunların neredeyse tamamının, oryantasyon sürecinde çözüldüğünü hatırlatan Cora, “Böylece eğitim-öğretim olumlu bir atmosferde başlamakta ve pozitif bir sınıf iklimi sağlanmaktadır. Bunun sonucunda öğrencilerimizde güçlenen güven duygusu akademik başarıya ve okul sevgisine de olumlu olarak yansımaktadır. Bu süreçte velilerimizden beklentilerimiz; çocuklarına olan sevgilerini ve güvenlerini hissettirmeleri, şefkatli, sevecen bir o kadar da kararlı ve soğukkanlı olmaları buna dayanarak okuldaki vedalaşma anlarını kısa tutmalarıdır. Ayrılırken çocuklarımıza gerçek olmayan sözler söylemek, vaatlerde bulunmak, verilen sözleri tutmamak çocuklarımızın siz velilerine olan güvenlerinin zedelenmesine neden olacaktır.” diye konuştu.

Çocukların okula başlaması sırasında onları mutlu edecek şeylerin yapılmasının çok önemli olduğunu ifade eden Mustafa Cora, “Çocuklarımızın ilk hafta giderek artan sürelerde okulda bulunması, evden çıkarken yanına sevdiği bir eşya ve oyuncağını almasına izin verilmesi, yemek ve uyku ile ilgili problemleri varsa, ilk günlerde bu tip deneyimlerin ertelenmesi uygulanabilecek basit yöntemlerden bir kaçıdır. Çocuğunuza dürüst davranıp, gidiş nedeninizi dönüş zamanınızı belirtip, verdiğiniz söz ve saatlere uygun, çocuğunuzu mutlaka görerek ve vedalaşarak okuldan ayrılmanız etkili olacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.