Anaokulunda Polis Amca’yı Tanıttılar

Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği ekipleri Zübeyde Hanım Anaokulu’nda okuyan minikleri ziyaret ederek polisin görevleri ve 155’in önemini anlattılar.Çarşamba Toplum Destekli Polislik Birim Amirliği yetkilileri, Türk Polis Teşkilatı’nın küçük yaşta çocuklara sevdirilmesi ve tanıtılması etkinlikleri kapsamında Zübeyde Hanım Anaokulu’nda bir etkinlik düzenlediler. Etkinlikte miniklere polisin tarifi, üniformalarına göre polis memurlarının görevleri, polisin […]

Anaokulunda Polis Amca’yı Tanıttılar
Haber Tarihi: 30 Nisan 2014


Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli

Polislik Amirliği ekipleri Zübeyde Hanım Anaokulu’nda okuyan minikleri ziyaret ederek polisin görevleri ve 155’in önemini anlattılar.
Çarşamba Toplum Destekli Polislik Birim Amirliği yetkilileri, Türk Polis Teşkilatı’nın küçük yaşta çocuklara sevdirilmesi ve tanıtılması etkinlikleri kapsamında Zübeyde Hanım Anaokulu’nda bir etkinlik düzenlediler. Etkinlikte miniklere polisin tarifi, üniformalarına göre polis memurlarının görevleri, polisin çocukların korkulu değil sevimli polis amcaları olduğu anlatıldı.
Polisler, miniklerden okula anne veya babalarıyla gidip gelmelerini, araçlarda arka koltuklara oturmalarını, tanımadıkları kişilerle konuşmamalarını, tanımadığı insanların yanına gitmemelerini ve bir olumsuzluk durumunda 155 Polis İmdat hattını aramalarını istediler.
Minik öğrencilere balon dağıtan polisler, onlarla toplu halde fotoğraf çektirerek okuldan ayrıldılar.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...