Antalya’da Meşaleli Fener Alaylı Cumhuriyet Yürüyüşü

Antalya’da yaklaşık 20 bin kişi ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle cumhuriyet için yürüdü. Antalya’da 70’e yakın sivil toplum örgütünün oluşturduğu ’Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu ve Muratpaşa Belediyesi’nin öncülüğünde fener alayı oluşturuldu. Meşale yakılıp Türk bayrağı açarak Konyaaltı varyantlardan Cumhuriyet Meydanı’na yürümek isteyen yaklaşık 20 bin kişi Konyaaltı Beach Park girişinde bir araya geldi. […]

Antalya’da Meşaleli Fener Alaylı Cumhuriyet Yürüyüşü
Haber Tarihi: 29 Ekim 2014
Haber Kategorisi: Ulusal Haberler


Antalya’da yaklaşık 20 bin kişi ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle cumhuriyet için yürüdü.

Antalya’da 70’e yakın sivil toplum örgütünün oluşturduğu ’Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu ve Muratpaşa Belediyesi’nin öncülüğünde fener alayı oluşturuldu. Meşale yakılıp Türk bayrağı açarak Konyaaltı varyantlardan Cumhuriyet Meydanı’na yürümek isteyen yaklaşık 20 bin kişi Konyaaltı Beach Park girişinde bir araya geldi. Ellerinde “Cumhuriyet için Antalya el ele” yazılı pankart taşıyan kalabalığa CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı öncülük etti.

Saat 18.00’da başlayan yürüyüşte vatandaşlar ellerinde meşaleler ve Türk bayrağıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Meydana gelen kalabalık burada devam eden konser ve bir dizi etkinliğe katıldı. Program geç saatlere kadar devam etti.


Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...MOBİL GÖRÜNÜME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ