REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma:”Çantasını dolduranlardan değil, terini halkı için akıtanlardan oldum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atakum Belediye Başkanı Metin Burma:”Çantasını dolduranlardan değil, terini halkı için akıtanlardan oldum”
1.064
05 Ocak 2014 - 13:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köy ziyaretlerine Kesirli, Köseli ve Sarıtaş Köylerine giderek devam eden Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Atakum’a 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Çantasını dolduranlardan değil, terini halkı için akıtanlardan oldum” dedi.

Halkın belediyeyi 2009’da çok güçlü bir iktidar partisinin elinden alarak kendisine teslim ettiğini belirterek sözlerine devam eden Atakum Belediye Başkanı  Metin Burma,”Çünkü onlar biliyorlar ki, Metin Burma, çalmaz,çaldırmaz,çırpınır,didinir,işini yapar.Görev yaptığım 15 yıl içinde arkamda hiç iktidar partisi olmadı,gücümü hep halktan aldım. İşlerimi hakka ve adalete uygun yaptığım için halk her zaman beni destekledi ve desteklemeye devam ediyor. Bir dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra çantasını dolduranları bilirsiniz. Ben ise görevim boyunca Atakumdan tek bir metrekare yer almadım. Halk bana bunun için güveniyor . Bu nedenlerden dolayı da çok uzun zamandan beri siyasetin içinde olmama karşın adıma hiç bir leke sürülemedi  ve Allah’ıma şükürler olsun ki, halkın arasında hep başım dik alnım açık olarak dolaşıyorum. Ben haktan adaletten, kimin ne hakkı varsa onu almasından yanayım. Başkanlıklarım boyunca  hiç bir zaman partizanlık yapmadım.Ayrıştırıcı değil birleştirici oldum. Özüm neyse sözüm de odur. Benim, halka,yegane vaadim”dostluğumu, çalışmamı, emeğimi, alın terimi, imkanlarımı sizden esirgemem” olmuştur.Bunu da yerine getirmek için halkla iç içe olmuş, onların da isteklerini göz önüne alarak, gecemi, gündüzüme katarak,canla-başla çalışarak,çalmadan-çırpmadan çük güzel eserler, tesisler ve projeler meydana getirerek, Atakum’un ve Atakumlunun hizmetine sunmuşumdur. Metin Burma isminin öne çıkmasına, saygıyla,sevgiyle anılıyor olmasına neden de budur.”diye konuştu.

Köylere gittiğinde, “Bir bakıyorum,buralarda çok tanıdığım,arkadaşım,dostum olduğunu görüyorum” diyerek sözlerine devam eden  Başkan Burma, ” Mahalle olarak bize bağlanacağınız olayı yokken de ben buralara  cenazelerinize,düğünlerinize,eş-dost ziyaretine gelirdim. Eksikleriniz içinde elimden gelen katkıyı sağlardım. Ben köy çocuğuyum, köyde doğdum. Köy yaşantısını,köylülerin ne beklediğini,istediğini iyi bilirim.Hani bir insan güzel bir şey üretir veya yapar da onunla gurur duyar ya,işte ben de Atakumla öyle gurur duyuyorum. Çünkü, Atakum benim eserimdir. Buranın hem belde hem de ilçe kurucu belediye başkanıyım. Bu herkese nasip olacak bir şey değildir. Ömrümün büyük bir kısmını hizmet etmek için buraya adadım. Siyaset Ülkemizde maalesef karalama ve çamur atmak üzerine kurulmuş. Siyaset birbirine tahammülsüzlük, yapılanları kötüleme, karalama, rakibini küçük göstermeye çalışma değildir. Ben böyle siyaset yapmıyorum. Kendine güvenmeyenlerin,vizyonu olmayanların, karşı tarafı ve yaptıklarını kötülemekten başka yapacak işi,çıkar yolu yoktur. Atakum da belediye başkanlığı yapmak kolay iş değildir. Önce bir adama sorarlar;” hiç olmazsa bir apartman yöneticiliği bari yaptın mı diye? eserlerini sorarlar bugüne kadar ne ürettin diye? Vizyonu olan, kendine güvenen adam belediye başkanlığı yapmak istediği yeri aşağı doğrumu çeker?yok,çekmez. Yapılanlardan Allah razı olsun, şu an iyi ama ben şunu şunu da yapıp daha iyi yerlere daha yüksek seviyelere çıkaracağım der. Halkımızın bu konuda gayet duyarlı olduğunu, adeta bir öğretmen edası ile bizleri izleyip, not verdiğini biliyorum. Sınıflarını hep iftiharla geçmiş biri olarak bu sınavdan da başarı ile çıkacağımı biliyor ve inanıyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.