REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Atakum halkı boş laflara prim vermez”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Atakum halkı boş laflara prim vermez”
1.098
02 Eylül 2013 - 18:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Ağustos ayında sel felaketi yaşadık. Bu yağmur karşısında alt ve üst yapımız turnusol kağıdı gibi ortaya çıktı.” dedi.

İlçelerinde yaşanan sel felaketi sonrasında kendisinin suçu birilerine atıp köşeye çekilmek; kendini kurtarmak gibi bir anlayış içerisinde olmadığını, sorunun çözümü için çaba gösterdiğini,bunun da siyaseti karalama, kötüleme, kavga üzerine yapan bazı çevreler tarafından yanlış anlaşıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Burma,

“Ben 1994 yılından itibaren bölgemizde, ilçemizde yaşanabilecek sel felaketlerini önleme konusunda raporlar hazırlayarak, ilgili kurumlara sundum. Bu konuda başka da ses duyduğunuzu sanmıyorum. İnsanları karalamaya, kötülemeye yönelik bir siyaset anlayışının hiç olmadı Sorumlu o, bu diye de ayırmadım. Sorun varsa çözümü için çaba gösterdim. Önerilerimiz doğrultusunda başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilgili kurumlar tarafından çalışma yapılmamış olsaydı, metrekareye 205 kilogram yağışın düştüğü bir yerde çok büyük felaket yaşayabilirdik. Şükürler olsun ki, can kaybı olmadı.

Türkiye’de hep yağmur yağdıktan ya da deprem olduktan sonra o sıcaklıkta bir şeyler üretiyorlar ama üzerinden biraz zaman geçince her şey unutuluyordu. Biz bu anlayışı kırdık. Sel sonrası bütün kurumlar kararlılık içinde, gayretle üzerlerine düşen çalışmaları sürdürüyorlar. Bundan son derece memnunum.

Dört elle hep birlikte Atakum’un büyük yağmurlardan etkilenmemesi için çalışıyoruz. Çalışmalar bittiğinde, Türkiye çapında sağlam bir alt yapı oluşturmuş olacağız. Bu sel bize önemli dersler vermiştir.Atakum olarak bu dersten yararlanma adına her platformda takipçisiyiz. Ben bu işi hassasiyetle takip ediyorum. On yıllarca yapılmamış ıslah edilmemiş derelerin, 2-3 yıl içinde ıslah edilmesini kimse bekleyemez. Ama epey bir yol aldık. ” dedi.

Büyükşehire teşekkür ettiğimi anlayamayanlar olduğunu da söyleyen Başkan Burma, ” Büyükşehir artık Atakum ile birlikte çalışmaya başladı. O çalışma sürüyor, etkilerini de görüyorsunuz. Bunun için teşekkür ettim. Yapılmayanlar olursa saygı çerçevesi içerisinde de eleştirimi yaptım, her zamanda yaparım.

Şunu çok açık ve net olarak altını çizerek söylüyorum ki, Atakum Türkiye’de çok güzel gelişen bir kenttir. Bu sel ilçemize bu anlamda bir miktar zarar vermiştir ama can kaybı olmadığı için şükrediyoruz.

Biz zaten başımıza bir bela gelmeden önlem almıyoruz. İlla onu yaşayacağız ondan sonra ders çıkarıp önlem alacağız. Dere yataklarının artık Devlet tarafından göz altına alınması lazımdır. Dere yataklarına devlet olarak tapu veriyorsanız bunda bir yanlışlık vra demektir.

Bu çağda nüfusun yüzde 80’i kentlerdedir. Bu yüzden kent politikalarının büyük konsensüs ile belirli bir norma getirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bizim kaynaklarımızın büyük kısmı kentlerdeki gereksiz kaynaklara harcanıyor. Biz görevimizin son anına kadar Atakum’a bir şeyler katmaya çalışacağız” şeklinde konuştu..

Önümüzdeki günlerde seçim sürecinin başlayacağını, Atakum ‘u yönetmek için talip olacaklara bir tavsiyesinin olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Burma konuşmasını şöyle sürdürdü: “Atakum halkının boş laflara prim vermediğini biliyorum. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yaşanacak siyasi yarışın, proje yarışı olmasını temenni ediyorum. Bu ilçemizin geleceğine de büyük katkı sağlayacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.