Atakum İşçisi çok mutlu!

Samsun’un Atakum İlçesi’nde belediye işçileri 2017 yılı için yüzde 16, 2018 yılı için yüzde 11 net ücret zammı hakkı kazandı.

Atakum İşçisi çok mutlu!
Haber Tarihi: 10 Mart 2017


Atakum Belediyesinde görev yapan kadrolu işçilerin heyecanla beklediği toplu iş sözleşmesi imzalandı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun’un görüşmelerinden çıkan sonuç, işçilerin yüzünü güldürdü.

İSHAK TAŞÇI: NE YAPSAK AZ…
Uzun soluklu görüşmelerin ardından işçilerin mutluluğu ve daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi için önemli bir zam kararı aldıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Daha da yaşanılabilir bir Atakum için büyük bir özveri göstererek çalışan işçilerimizin hak ettiği zammı alması, daha iyi koşullarda yaşaması için fedakarlıktan kaçınamayız. Bu anlamda Hizmet-İş Sendikası sürdürdüğümüz görüşmelerin ardından işçilerimiz 2017 yılı için yüzde 16, 2018 yılı için yüzde 11 net ücret zammı almışlardır. İşçilerimizin mevcut yevmiyeleri 84.24 TL’den, ilk sene için 100 TL’ye, ikinci sene için 110 TL’ye ulaşmıştır. Ayrıca aldıkları günlük yemek ücretlerine yüzde 20’lik bir artış sağlanmıştır. Gece gündüz, kar kış demeden çalışan işçilerimiz için ne yapsak az ama imkanlarımızı zorlayarak bu rakamlara ulaştık” dedi.

SENDİKA: ÖNEMLİ KAZANIM…
Atakum Belediyesi ile kapsamlı bir görüşme süreci geçirdiklerini ve bu süreçte belediye imkanları ve işçilerin ihtiyaçlarından hareketle pazarlıkların yapıldığını kaydeden Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, “Görüşmelerimizin ardından, 15 Şubat 2017 ve 14 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan, Atakum Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi yürürlüğe girmiştir. Sözleşme kapsamında işçiler adına önemli kazanımlar elde edildi” diye konuştu.

ishak2_17

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...