Atakum Karadeniz’in 1 numarası!

Samsun’da, Atakum Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, mimar ve mühendis odalarının yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi.

Atakum Karadeniz’in 1 numarası!
Haber Tarihi: 4 Nisan 2017


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın da katıldığı toplantıda mimarlar, mühendisler ve yapı deneticileri ile buluştu.

1 YILDA 8 BİN 750 RUHSAT
Yalı Kafe’de düzenlenen programda konuşan İshak Taşçı, göreve geldiği günden bu yana proje ofisleri, yapı denetim firmalarıyla iyi ilişkiler içerisinde olduklarını söyledi. Taşçı, Atakum’un, inşaat ruhsatı verilmesi açısından en aktif belediye olduğunu hatırlatarak, “Atakum, 2015’te 12 bin, 2016’da ise 11 bin 500 kişilik nüfus artışı ile rekor sahibi. Karadeniz’de bu alanda 1 numara. Buna bağlı olarak sadece geçen yıl, yani 1 yılda 8 bin 750 konutluk inşaat ruhsatı verdik. Bu alanda da Atakum Belediyesi Karadeniz’de 1 numara” dedi.

Atakum’un, Samsun’un, ‘büyüyen, gelişen, güçlenen yüzü’ olduğunu söyleyen Başkan İshak Taşçı, “30 Mart 2014’ten bu yana hizmet analımız 5 kat süyüd. 28 olan mahalle sayısı 56’ya çıktı. Doğal olarak Atakum Belediyesi kendisini güçlendirmek zorundaydı. Bu nedenle makine parkımızı geliştirdik. Belki inanmayacaksınız ama göreve geldiğimizde 20 yıllık belediye olan Atakum’un 1 adet çift çeker kamyonu bile yoktu. Biz ise sadece geçen yıl araç parkımız için 6.5 milyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.

Başkan Taşçı, 16 Nisan referandumuna da değinerek, “Yatırım yapacak insan önünü görmek istiyor, müteahhit güven duymak istiyor. 16 Nisan’dan sonra, inanıyorum ki sizlerin de müteahhitlerin de işleri çok daha artacaktır. 16 Nisan’dan sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde ülkemiz hızlı kalkınmasını sürdürecektir” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...