Atakum, Karadeniz’in rekorunu kırdı!

Atakum’da düzenlenen muhtarlar toplantısında konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, “2016 yılı içerisinde 8 bin 750 konutluk inşaat ruhsatıyla Karadeniz’in rekorunu kırdık” dedi.

Atakum, Karadeniz’in rekorunu kırdı!
Haber Tarihi: 28 Şubat 2017


Atakum’un sürekli gelişen yapı içerisinde olduğu ve hızla nüfusunun arttığını belirten Başkan İshak Taşçı, “Atakum ilçemizin ihtiyaçlarının giderilmesi için yoğun faaliyet içerisindeyiz. Vatandaşlarımıza hizmeti en hızlı ve en etkili şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

‘COĞRAFİ OLARAK 5 KAT BÜYÜDÜK’
Atakum ilçesinin Samsun’un gelişen yüzü olduğunu ve hızla büyümesini sürdürdüğünü söyleyen İshak Taşçı, “Biz göreve gelmeden önce 87 kilometrekare olan Atakum ilçesi yeni Büyükşehir Yasası’ndan sonra 400 kilometrekareye hizmet vermeye başladık. Coğrafi olarak 5 kat büyüyen ilçemizin belediyesinin de kendisini yenilemeye ve büyütmeye ihtiyacı olduğunu hissettik. Özellikle makine ikmal noktasında ciddi anlamda eksiklerimiz vardı. 20 yıllık Atakum Belediyesi’nin 1 adet çift çeker kamyonu dahi yoktu. Bu eksikleri giderme noktasında 2016 yılında sadece 6.5 milyonluk araç parkımızla yeni çift çeker kamyonlarımız, makinelerimiz ve hizmet araçlarımızla coğrafyaya hizmet vermeye başladık” diye konuştu.

‘YOL YAPIMINA ÖNEM VERDİK’
Başkan Taşçı, hızla artan Atakum nüfusunda önceliklerini yol yapım çalışmalarına verdiklerini belirterek, “2016 yılı içerisinde 8 bin 750 konutluk inşaat ruhsatıyla Karadeniz’in rekorunu kırmış olan ilçemiz, 11 bin 500’lük nüfus artışıyla yine bir Karadeniz rekoru kırdı. Böyle gelişen bir ilçede doğal olarak hızla çalışma gerekliliğine inandık. Gelir gelmez parke fabrikası tesisiyle kış aylarında 25 bin yaz aylarında 30 bin üretim yapan taş parke üretim tesisi ortaya koyduk. 2016 yılı içerisinde 215 bin metrekare taş parke, 309 bin 500 metrekare sathı kaplama, 45 bin metrekare sıcak asfalt, 20 bin metrekare beton ve 58 bin metrekare yol açımı yaptık” dedi.

atakum1_14

Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki muhtarlar toplantısı sonrasında Başkan İshak Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a, akademisyenlerin hazırladığı ‘Yeni Atakum’ kitabını hediye etti.

ÖRNEK KÖY UYGULAMALARI VE KÖY KONAKLARI…
Başkan Taşçı konuşmasının devamında, “Kırsaldan mahalleye statüsüne dönen köylerin, kağıt üzerinde mahalle statüsünde kalmaması için örnek köy uygulamaları ve köy konakları projeleriyle hayat vermeye başladık. Atakum İlçemizin ihtiyaçlarının giderilmesi için yoğun faaliyet içerisindeyiz.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...