Atakum, Türkiye’nin gözbebeği!

Samsun’un Atakum İlçesi’nin nüfusunun artmaya devam ettiğini belirten Başkan İshak Taşçı, “Çünkü ilçemiz, Türkiye’nin gözbebeği olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Atakum, Türkiye’nin gözbebeği!
Haber Tarihi: 27 Aralık 2016


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlçe Nüfus Müdürlüğü’nü ziyaret etti, yeni çipli nüfus cüzdanı için başvurusunu yaptı. İlçe Nüfus Müdürü Saliha Akman ile birlikte kurumu dolaşan İshak Taşçı, çalışanlarla sohbet etti, ilçede planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

ishak_nufus3

ATAKUM BÜYÜYOR, GELİŞİYOR
Atakum’un Karadeniz Bölgesi’nde nüfusunu en çok artıran ilçe olduğuna dikkati çeken İshak Taşçı, “Gelişmişlikte bölgemizde ilk sırada olan Atakum, nüfus artışında da ilk sırada. Atakum İlçesi büyüyor, değişiyor ve gelişiyor” dedi.

ishak_nufus2

ARTVİN’DEN, ÇORUM’DAN GELİYORLAR!..
Atakum’daki değişim ve gelişime bağlı olarak nüfusun sürekli artış göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçede yıllık 10 bin civarında nüfus artışı oluyor. 2015 yılında bu rakam 12 bine yaklaşmıştır. Artvin, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Amasya ve Sinop illerimiz başta olmak üzere ilçemize özellikle çevre il ve ilçelerden sürekli yeni vatandaşlarımız katılmaktadır. Bu yoğun artış bizim sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Biz de bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek ilçemizi daha iyi hizmetler ve projelerle buluşturarak bu gelişim ve değişimi sürekli hale getiriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Samsunhaber.tc

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...