Atakum’a ‘Akademik’ bakış!

Samsun’un Atakum İlçesi’nde belediye ile kent konseyi işbirliğinde hazırlanan ‘Atakum’a Akademik Bir Bakış-Yeni Atakum’ isimli kitap, ilçenin geleceğine ışık tutacak.

Atakum’a ‘Akademik’ bakış!
Haber Tarihi: 28 Şubat 2017


Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi işbirliği ile 2016 yılının Nisan ayında gerçekleştirilen “Atakum Çalıştayı” sonucunda elde elden bildiriler bir kitap haline getirildi. “Atakum’a Akademik Bir Bakış – Yeni Atakum” adı verilen kitapla ilgili olarak Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman ile bir araya gelen Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bu kitap ile Atakum’un geleceğine ışık tutacağız” dedi.

İLÇENİN GEÇMİŞİNDEN ANALİZLER
Atakum’un marka bir kent olması yolunda emin adımlarla ilerlediklerine dikkat çeken İshak Taşçı, “Atakum’un imgelerinin ortaya çıkartılması, istihdamın arttırılması, sosyal ve kültürel eğilimlerinin ortaya koyulması noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken de ortak akıla son derece önem veriyoruz. İlçemizin yarınlarını planlarken, bu planlama aşamasına akademik bir bakış kazandırıyoruz. Bu kitap ile ilçemizin geçmişinden analizler, geleceğine ışık tutan bilgilerin olduğu bir değerli eseri kazandırmış olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ATAKUM’UN RÖNTGENİ ÇEKİLDİ
Atakum adına ilk kez böylesi kapsayıcı ve geniş katılımlı bir akademik çalışma gerçekleştirildiğini ifade eden Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman ise, “23 yıllık Atakum Belediyesi tarihinde ilk kez bu denli kapsayıcı, geniş katılımlı bir akademik çalışma ortaya çıkartıldı. İlçenin tüm özelliklerine, kapsamlı bir röntgen çekildi. Sonuçlar değerlendirildi ve belki de yüzyıllar sonra bile faydalanılabilecek bir eser hazırlandı. Bu çalışmanın mimarı olan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...