‘Atakum’a hastaneyi kimse engelleyemez!..’

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Hiç kimse engel olamayacak. Hastane açılacak” dedi.

‘Atakum’a hastaneyi kimse engelleyemez!..’
Haber Tarihi: 30 Nisan 2016


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu. Kaymakam Ali Bakoğlu, Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal da katıldığı kahvaltıda Başkan Taşçı, ilçede gerçekleştirilen çalışmalar ve projeleri anlattı.

a3

‘KİMSEYE PAPUÇ BIRAKMAM!..’

Atakum’un öncelikli eksikliklerinin giderilmesi noktasında ciddi bir mücadele içerisinde olduklarını söyleyen İshak Taşçı, ilçenin resmi bir hastaneye sahip olmasına engel olmak isteyenler olduğuna dikkat çekti. Başkan Taşçı, “İlçemizin en önemli eksiklerinden birisi de resmi bir hastanenin olmayışıdır. Bunun için düğmeye bastık. Ancak gelinen noktada halkımızın bu anlamdaki talebi ve bizim mücadelemiz birilerini çok rahatsız etti. İlçemize hastane kazandırılmaması için kendini paralayanlar var. Vatandaşın, devletin sağlık hizmetlerinden yararlanmasına engel olmak isteyenler kesinlikle bu millete ihanet içerisindedir. Ama biz onlara pabuç bırakmayacağız. Kimse kendisini devletten, milletten büyük ve önemli görmesin” dedi.

aaa

‘ÇATLAK SESLERİ BAKAN’A SÖYLEDİK’

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan söz alındığını açıklayan Başkan Taşçı, “Hastanenin ilçemize kazandırılmasına engel olmak isteyenleri AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel’e bildirdik. Kendisi konuyla bizzat ilgilenerek Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na aktardı. Engellemelerden, çıkan çatlak seslerden Sağlık Bakanımıza bahsederek bir an önce Atakum’a hastane kazandırılması talebinde bulunduk. Bakanımız bu talebimize destek vererek en kısa sürede hastane eksikliğinin giderilmesi için gereğini yapacaklarını belirtti. Buradan açık bir şekilde dile getiriyorum. Atakum halkı, devletin sağlık hizmetlerinden kendi ilçesinde faydalanacak. Ben Atakumlulara söz verdim ve bu sözümü tutmama kimse engel olamayacak” diye konuştu.

Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Samsun İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Atakum Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Topsakal da yaptıkları konuşmalarda Atakum’daki değişim ve gelişimden bahsetti. Kaymakam Bakoğlu ve Başkan Taşçı toplantı sonrasında tüm muhtarlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...