Atakum’da 7/24 kar mesaisi!

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yağış ve buzlanma tehlikesi ortadan kalkana kadar karla mücadele çalışmalarının süreceğini söyledi.

Atakum’da 7/24 kar mesaisi!
Haber Tarihi: 31 Ocak 2017


Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden ilk uyarının geldiği andan itibaren alarma geçtiğini belirten Başkan Taşçı, “Ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan ilk uyarıdan itibaren ekiplerimiz alarma geçerek çalışmalara başladı. Gerek ilçe merkezinde gerekse yüksek kesimde kalan mahallelerimizde yol açma, tuzlama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor” dedi.

Atakumda-724-kar-mesaisi3

TEHLİKE GEÇENE KADAR 
Yol açma çalışmalarına ekiplere eşlik eden Başkan Taşçı, “Sadece ilçe merkezimizdeki mahallelerimizde değil, üst kesimde kalan mahallelerimizde de aynı hızla kar temizleme ve buzlanma önleme çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz her yerde. Ulaşımda sorun olmaması için mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendiren ekiplerimiz kar ve buzlanma sonucu ortaya çıkabilecek tehlikeler sona erene kadar çalışmaya devam edecek. Bu anlamda vatandaşlarımız da sorun yaşadıkları noktalarla ilgili olarak 0 362 439 1 333 numaralı telefondan Atakum Belediyesi Turuncu Masa birimimize bilgilendirme yapmasını istiyoruz. Bu sayede hizmetlerimizi daha da hızlandırmış olacağız” diye konuştu.

Atakumda-724-kar-mesaisi1

BAŞKAN TAŞÇI ÇOCUKLARI KIRMADI!
Bir kaç sokakta bilerek kar temizleme ve tuzlama çalışması yapmadıklarını ifade eden Başkan Taşçı, sebebini de şöyle açıkladı: “Karın keyfini çıkartmak ve kaymak isteyen çocuklar yoğun ısrar ettiler. Çocuklarımızla kısa bir mola verdik ve eğlencelerine ortak olduk. Çağaloğlu Caddesi’ne paralel bir sokağımızın adını değiştirerek ‘Kayak Tepe’ yapmışlar bile.” dedi.

Atakumda-724-kar-mesaisi2

VATANDAŞLA KAR MOLASI
Yoğun kar mesaisi arasında Küçük Kolpınar Mahallesine uğrayan Başkan Taşçı, mahalledeki çalışmaları yerinde inceledi. Taşçı, “Soğuk havanın bizi iyiden iyiye zorladığı anlarda muhtar Engin Erbil ve Atakum Arena Taraftar Grubu Başkanı kardeşim Erkut Erbil’in çay daveti ile ısınmaya çalıştık. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...