Atakum’da dev hamlelere CHP’lilerden bir ‘İstemezük’ daha!…

CHP’nin Atakum Belediyesi Meclis Grubu’nun, Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan projelere yönelik ‘engelleme’ girişimi, Atakumluların tepkisini topluyor.

Atakum’da dev hamlelere CHP’lilerden bir ‘İstemezük’ daha!…
Haber Tarihi: 2 Eylül 2016
Haber Kategorisi: Samsun Güncel Haber


Daha önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası’na karşı çıkan CHP’li meclis üyeleri, Atakent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Yeri projesine de karşı çıkmalarının ardından şimdi de Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projesine karşı çıktı.

HASTANE, SOSYAL TESİS, PAZAR YERİ

Atakum Belediyesi’nin CHP’li meclis üyelerinin ilçede yapılması istenilen önemli projelere karşı çıktığı iddiaları, akıllara ‘CHP’liler Atakum İlçesi’ne hizmet sunulmasını istemiyor mu?’ sorusunu getiriyor. Daha önce Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası’na karşı çıkarak şaşkınlık yaratan CHP’li meclis üyeleri, bu karşı çıkışlarını Atakent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Yeri yapımını da istemeyerek sürdürmüştü. Son olarak dün gerçekleştirilen Atakum Belediye Meclisi Toplantısı’nda ortaya çıkan ‘İstemezük’ mantığı, ilçeye kazandırılmak istenen Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projesine karşı çıkılmasıyla yeniden ortaya çıktı.
BU KEZ DE OSMANLI HAMAMLARI’NA RET

Geçtiğimiz haftalarda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) tarafından 659 bin TL’lik proje desteği verilen Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projesinin 2017 yılı Mayıs ayına yetiştirilebilmesi için önümüzdeki hafta ihalesinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu doğrultuda projenin tamamlanması için ihtiyaç duyulan paranın İller Bankası’ndan alınması yönündeki teklif maddesi, mecliste CHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildiği öğrenildi. CHP’li meclis üyelerinin ret oyuna rağmen ilgili madde oy çokluğuyla kabul edildi.

‘NEDEN SÜREKLİ ENGELLİYORLAR?’

Konuyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan AK Partili meclis üyeleri, “CHP’li meclis üyeleri, ilçenin kaderini değiştirecek, geleceğini yakından ilgilendiren önemli projelere karşı neden sürekli bir engelleme arzusu içinde? Gerçekten anlam vermekte zorlanıyoruz. İlçeye kazandırılması planlanan önemli projelere destek olması beklenen ve Atakumluların hizmetle buluşması için CHP’li seçmenlerin oylarıyla görevlendirilen meclis üyelerinin amacının ne olduğunu merak ediyoruz” dediler. – Samsun Haber

OKU,YORUMLA,PAYLAŞ!http://www.samsunhaber.tc/samsun-haber/atakum-da-dev-hamlelere-chp-lilerden-bir-istemezuk-daha-h718064.html

SamsunHaber.TC

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...