Atakum’da turizm hamlesi: Osmanlı Hamamı!

Samsun’un Atakum İlçesi’nde belediye tarafından yaptırılan Osmanlı Hamamları’nın inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Başkan İshak Taşçı, dev turizm kompleksinin temmuz ayında hizmete gireceğini söyledi.

Atakum’da turizm hamlesi: Osmanlı Hamamı!
Haber Tarihi: 19 Nisan 2017


Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yapımı hızla devam eden Osmanlı Hamamları projesi 3 ay sonra hizmet verir hale getiriliyor. İnşaatın seri bir şekilde devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Projesiyle bile örnek olan Osmanlı Hamamları, tamamlandığında Türkiye’nin önemli turizm noktalarından birisi olacak” dedi.

SAUNA, TUZ ODASI, HAVUZ
Turizm noktasında merakla beklenen Osmanlı Hamamları projesi hakkında bilgi veren, “İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden hamam projemizde sona yaklaşıyoruz. Temmuz ayının sonlarına doğru hizmet vermeye başlayacak. Kadın ve erkek hamamı olarak 2 ayrı yapı şeklinde tasarlanan projemizde 850 metrekarelik havuz kısmı ve 850 metrekarelik hamam kısmı olacak. Toplam bin 700 metrekare kapalı alana sahip yatırımın çevresinde bin metrekarelik yeşil alan donatısı yer alacak. Projemiz, içeriği itibariyle sauna, tuz odası ve havuzun yer aldığı örnek bir yapı olacak” diye konuştu.

2.5 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK!
Samsun’da 2016 yılında hibe alınan tek projenin Osmanlı Hamamları olduğunu hatırlatan İshak Taşçı, “Toplam maliyeti 2,5 milyon TL civarında olacak. Bunun 656 bin TL’lik kısmı hibe olarak karşılanıyor. Tamamlandığında hayranlık uyandıracak bir fiziksel yapıya sahip olacak olan Osmanlı Hamamları projemiz, başarılı belediyecilik çalışmamız olarak diğer önemli projelerimiz arasında yerini alacak” dedi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...