Atakum’da iş yeri açan açana!

Samsun’un Atakum İlçesi’nde 668 yeni işyerine ruhsatı verildi. Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, “Bu bir Atakum rekoru” dedi.

Atakum’da iş yeri açan açana!
Haber Tarihi: 23 Ocak 2017


Atakum İlçesi’nde işyeri açmak isteyenlerin sayısındaki hızlı artış, bir rekoru da beraberinde getirdi. İlçede ticaret yapmak isteyenlerin başvuruları üzerine 2016 yılında 668 kişiye işyeri ruhsatı verildi.

ÖNEMLİ TİCARET NOKTASI
Atakum’un değişen ve gelişen yapısının, yeni iş kurmak isteyenler ve işyerlerini Atakum’a taşımak isteyenler için önemli bir etken olduğunu söyleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, “Atakum bir cazibe merkezi. Özellikle son dönemde, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın önemli projeleri ve çalışmalarıyla birlikte ilçemiz, önemli bir ticaret noktası da olmaya başladı. Bu noktadan hareketle, 2016 yılında tam 668 yeni işyeri ruhsatı verdik. Bu Atakum İlçesinin rekorudur. 2017 yılında da bu rekorun kırılacağını düşünüyoruz” dedi.

Atakumda-iY-yeri-acan-acana.1

KONTROL VE DENETLEME…
Zabıta Müdürü Türk ayrıca, “Mevcut esnafımızla, Atakum’da işyeri açmak isteyen girişimcilerle son derece yakın diyalog içerisindeyiz. Her zaman yanlarındayız. Aynı şekilde vatandaşlarımızın tüketim noktalarına yönelik ciddi bir kontrol ve denetleme mekanizması içerisinde çalışıyoruz. Atakum’da hem esnafımızın hem de tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için, Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak 7/24 görev başındayız” diye konuştu.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...