Atakum’da Yüzler Gülüyor! Toplu Sözleşme İmzalandı

Atakum Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle maaş artışı ve sosyal hak kazanımları sağlayan belediye işçilerinin yüzü güldü.

Atakum’da Yüzler Gülüyor! Toplu Sözleşme İmzalandı
Haber Tarihi: 27 Nisan 2015


Atakum Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle maaş artışı ve sosyal hak kazanımları sağlayan belediye işçilerinin yüzü güldü. Atakum Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yeni bir toplu iş sözleşmesine imza atıldı. Bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ardından imzalanan sözleşmenin içeriği hakkında bilgi veren Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Ziya Uzun, “Görüşmelerimizin ardından olumlu sonuçlar elde ettik. İşçi maaşlarında 170 TL net artış sağlandı. Ayrıca süt izinleri 2 saatten 3 saate çıkartıldı. 100’er TL’lik sosyal yardımlar da ilave edildi. Yemek ücretinin bir kısmı da eklenerek 67.10 TL’den 78 TL’ye yükseltilmiştir. Ayrıca ikinci yıl içinde yevmiye ve tüm sosyal paketler için daha iyi koşullarda olacağının sözünü aldık.

Atakum Belediyesinin imkanları doğrultusunda, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın samimi yaklaşımı ile başarılı bir görüşme gerçekleştirdik. Bir önceki sözleşmeye göre başarılı bir sözleşme imzaladık. Önümüzdeki yıl şartların daha da iyileştirileceğine olan inancımız tamdır” dedi. ‘DEVAMI GELECEK..’Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı belediye çalışanlarının daha iyi koşullarda çalışabilmesi ve hak ettikleri imkanlara sahip olabilmesinin önemine dikkat çekerek, “Atakum halkına en iyi hizmeti sunabilmek adına büyük bir özveri ile çalışan Atakum Belediyesi çalışanları büyük bir ailenin fertleridir. Çalışanlarımızın sosyal haklarının korunması, ekonomik anlamda rahat edebilmelerini önemsiyoruz. Bu anlamda sendika ile görüşmelerimizin ardından imkanlarımız doğrultusunda önemli adımlar attık. Bu adımlarımızın da devamı gelecek” diye konuştu.

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...