Atakum’dan Halep’e 4 TIR yardım!

Samsun’da, Atakum Belediyesi’nin başlattığı Halep Yardım kampanyasında 4 TIR yola çıktı. Küçük bir kızın yaptığı resim üzerine yazdığı, “Burada artık güvendesiniz” yazısı herkesi duygulandırdı.

Atakum’dan Halep’e 4 TIR yardım!
Haber Tarihi: 22 Aralık 2016


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın çağrısı ile ilçede başlatılan Halep’e yardım kampanyasında toplanan 4 TIR yardım malzemeleri yola çıktı. Yardım malzemelerin birinde bebek pusetinin içerisinde Buket Halidoğlu adlı küçük bir kızın yaptığı resim ve resme yazdığı “Burada artık güvendesiniz. Sizi çok seviyorum” yazısı herkesi duygulandırdı.

Atakum Belediyesi ile Hayrat Vakfı Samsun İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri ‘Halep’e Yardım’ kampanyası çerçevesinde toplanan 4 TIR yardım malzemesi belediye önünde düzenlenen törenin ardından dualar eşliğinde yola çıktı.

YARDIM MALZEMELERİN BİRİNDE BEBEK PUSETİNİN İÇERİSİNDE BUKET HALİDOĞLU ADLI KÜÇÜK BİR KIZIN YAPTIĞI RESİM VE RESME YAZDIĞI ‘BURADA ARTIK GÜVENDESİNİZ. SİZİ ÇOK SEVİYORUM’ YAZISI HERKESİ DUYGULANDIRDI. (GÖKHAN İÇKİLLİ/SAMSUN-İHA)

YARDIMSEVER ATAKUM HALKI

TIR’ların yola çıkmasından önce konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Halkımızdan yoğun bir ilgi ve alaka gördük. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etti. Gerçekten Atakum halkı yardımsever, merhamet duyguları ön plandadır. Atakum halkının bu merhamet yüklü davranışından ötürü, kocaman yüreklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

atakum3_4

Ardından İlçe Kaymakamı Ali Bakoğlu, Başkan İshak Taşçı ve beraberindekiler yardım malzemelerini TIR’lara yükledi. Yardım malzemelerin birinde bebek pusetinin içerisinde Buket Halidoğlu adlı küçük bir kızın yaptığı resim ve resme yazdığı “Burada artık güvendesiniz. Sizi çok seviyorum” yazısı herkesi duygulandırdı.

atakum4_1

TIR’ların uğurlanması törenine ayrıca Başkan Taşçı’nın eşi Fatma Taşçı, Hayrat Vakfı Samsun İl Temsilcisi Hüsrev Yağız, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 4 TIR’ın içinde 2 bin 859 koli yaşam malzemesi ve 575 çuval un bulunuyor.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...