Atakumlular iftarda buluşuyor!

Samsun’da Atakum Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan Günleri devam ediyor. Atakumlular, her akşam bir mahallede kurulan iftar sofralarında buluşuyor.

Atakumlular iftarda buluşuyor!
Haber Tarihi: 29 Mayıs 2017


Atakum’da son olarak Alanlı, Sarıtaş, Karaoyumca, Yukarı Aksu ve Meyvalı mahalle sakinlerinin katılımıyla Çamlıyazı Mahallesi’nde iftar buluşması gerçekleştirildi. Aynı sofralarda buluşan ve aynı lokmalarla oruçlarını açan vatandaşlara, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy da eşlik etti.

TAŞÇI: ATAKUM BİZİM EVİMİZ!
Atakumluların Ramazan ayının güzelliklerini hep birlikte yaşayacakları bir program hazırladıklarını söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum bizim evimiz. Atakumlular da ailemiz. Bu anlamda Ramazan ayının güzelliklerini ailemizle birlikte yaşamak için Ramazan ayı programı yaptık. İftarlarda mahallelerde kurduğumuz sofralarda oruçlarımızı vatandaşlarımızla birlikle açıyoruz. İftardan sahura kadar da Ramazan Sokağımızda çeşitli etkinlikler eşliğinde, birlikte ve hoşça vakit geçiriyoruz” dedi.

atakum1_20

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy da yaptığı konuşmada, sağlanan birlik ve beraberlik için Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya ve iftar buluşmasına katılan vatandaşlara teşekkür etti.

atakum2_22

KÖY KONAĞI İSTEDİLER
Çamlıyazı Mahallesi sakinleri, iftar sonrası sohbet ettikleri Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’dan ‘Köy Konağı’ talebinde bulundu. Vatandaşların bu talebi üzerine düğmeye basan Başkan Taşçı, “Mahallemizde bulunan ve atıl vaziyette duran eski okul binasının, en kısa sürede Köy Konağı olması için talimatları veriyorum. En kısa sürede, bu güzel mahallemize, aynı güzellikte bir Köy Konağı kazandırmış olacağız. Sizin taleplerinizi yerine getirmek için üzerime düşen ne varsa yaparım” diye konuştu.

atakum3_7

MİMAR SİNAN’DA RAMAZAN SOKAĞI
İftar sonrasında Mimar Sinan Mahallesi Alparslan Bulvarı üzerinde oluşturulan Ramazan Sokağı’na geçen ve burada gerçekleştirilen programı vatandaşlarla birlikte izleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, özellikle çocuklarla yakından ilgilendi. Tiyatro gösterimi, sahne gösterileri, geleneksel Türk oyunları, alışveriş stantları ve çocuk oyun alanları ile dev bir yaşam alanı olan Atakum Ramazan Sokağı’nın daha ilk günlerde gördüğü ilgi karşısında memnun olduğunu söyleyen Başkan Taşçı, tüm Samsunluları her akşam iftar ve sahur vakitleri arasında Atakum Ramazan Sokağı’na davet etti.

atakum4_4

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...