Bafra Anadolu Lisesi Öğrencileri Dünya 2.si Oldu

Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, hazırladıkları proje ile dünya ikinciliğini elde eden Bafra Anadolu Lisesi öğrencilerini ödüllendirdi. Okulu ziyaret eden Başkan Şahin, derece getiren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. Başkan Zihni Şahin, belediye meclis üyeleri Mali Müşavir İnci Varış ve AK Parti Bafra Kadın Kolları Başkanı Sebahat Kurt ile birlikte Bafra Anadolu Lisesi’ni ziyaret […]

Bafra Anadolu Lisesi Öğrencileri Dünya 2.si Oldu
Haber Tarihi: 31 Ekim 2013
Haber Kategorisi: İlçelerden Haberler


Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, hazırladıkları proje ile dünya ikinciliğini elde eden Bafra Anadolu Lisesi öğrencilerini ödüllendirdi. Okulu ziyaret eden Başkan Şahin, derece getiren öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti.

Başkan Zihni Şahin, belediye meclis üyeleri Mali Müşavir İnci Varış ve AK Parti Bafra Kadın Kolları Başkanı Sebahat Kurt ile birlikte Bafra Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Yıldıray Baş, idareciler, öğretmenler ve bir gurup öğrenci tarafından çiçeklerle karşılan başkan Şahin, okulda incelemelerde bulundu. Geçtiğimiz öğretim yılında hazırladıkları proje ile güçlü rakiplerini geride bırakarak dünya ikincisi olan öğrencilerden Hasan Emre Özer ve Selçuk Holep isimli öğrencilere dizüstü bilgisayar verdi.

Proje hakkında danışman öğretmen Bülent Koçaktan bilgi alan Zihni Şahin, okul meclis başkanlığı seçimlerinde kullanılan projenin uygulamasını bizzat yerinde gördü. Temsili olarak oy kullanan Zihni Şahin başarılı çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Başkan Şahin, “Öğrencilerimizin başarıları bizleri de gururlandırıyor, bu tür çalışmalarda onlara her türlü desteği vermek lazım. Bu öğrencilerimize geçen yıl bilgisayar söz vermiştik, yoğun işlerimiz ve araya giren tatil nedeniyle geciktirdik. Ama şimdi sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların sevinci, bizim de sevincimizdir.” temennisinde bulundu.

Okul Müdürü Yıldıray Baş ise “Bafra Anadolu Lisesi öğrencileri Hasan Emre Özer ve Selçuk Holep, Bafra Anadolu Lisesi Danışma Öğretmen rehberliğinde hazırladığı ‘Paperless Board for F@tih’ projesi, bu yıl 9.su düzenlenen ‘Uluslararası Bilişim Olimpiyatı, Yazılım Geliştirme Kategorisinde’ Dünya 2. si olmuştur. Türkiye’mize ve Bafra’mıza, Samsun Bölgesine büyük sevinç yaşatmış, eğitimde gururumuz olmuşlardır. 49 ülkeden 2583 proje arasından 102 finalist yarışmacı arasına giren Bafra Anadolu Lisesi ekibi projeleri ile Bafra`yı, Samsun`u ve Türkiye`yi başarı ile temsil etmiştir. Güçlü projeler arasında Dünya 2.liği elde eden ‘Paperless Board for F@tih’ projesi, MEB fatih proje ekibi ve grup başkanlığı tarafından da değerlendirilmiş ve Samsun`daki okullarda pilot uygulama olarak uygulanmasına karar verildi. Kendisi de bir eğitimci olan Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatıra fotoğrafları çekildikten sonra Zihni Şahin ve beraberindekiler okuldan ayrıldı

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...