Bakan Kılıç: Akşener’in yanındakiler FETÖ’cü!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kendisiyle aynı anda Samsun’da programı bulunan eski MHP Milletvekili Meral Akşener için, “Ona destek verenler de FETÖ’den şimdi içeride” dedi.

Bakan Kılıç: Akşener’in yanındakiler FETÖ’cü!
Haber Tarihi: 30 Mart 2017


Akif Çağatay Kılıç, referandum çalışmaları kapsamında Atakum İlçesi’nde bir kafede muhtarlar ve 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Programda açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 16 Nisan’daki halk oylamasından ‘evet’ sonucunun çıkmasının ülke için daha iyi olacağını belirtti.

‘YAZIN BAŞBAKAN OLACAKTI…’

Eski MHP’li Akşener’in yanındaki kişilerin FETÖ’den içeride olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bugün Samsun’da ilginç bir durum var. Ona tek cümle söyleyeceğim. Bugün birisi geldi Samsun’a. Meral Akşener. Bir otelin bir salonunda bir şeyler konuşacakmış. Meral hanım hiç zahmet etmesin. Yanında gelenler de internetten resimleri kendisine göstersin. 28 Mart’ta saat 15.00’te Sayın Cumhurbaşkanımızın hitap ettiği o mahşeri kalabalığı görsün. Herhalde mikrofonu filan bırakır ve buradan ayrılır. Ona başka hiçbir şey demiyorum. Başka diyecek bir şey de yok ona zaten. Gezinir, gider. Otelde anlatacak herhalde o işlerin nasıl olduğunu. Meral Akşener hanımefendi, ‘Yazın başbakan olacağım’ diyordu. Ama yanında ona destek verenler de FETÖ’den şimdi içeride. Nasıl olacak o iş?” dedi.

‘KOSKOCA BİR BALON…’
16 Nisan sonrasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Kılıç, “Şu 16 Nisan’ı Allah’ın izniyle bir atlatalım. Bu millet ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Meclis Divanı arkasında yazan sözünün gereğini, hakkını inşallah tam olarak 16 Nisan’da tam manasıyla yerine getirecek. Çünkü doğrudan hükümetinin başını kendi seçecek. Milletvekillerini de kendileri seçecek. ‘Meclis gücünü kaybedecek’ diyorlar. Kanunu TBMM yapıyor. TBMM’yi millet doğrudan seçiyor. Cumhurbaşkanı’nın yeni sistemde yasa teklif etme hakkı var mı? Yok. Bir tek bütçe kanunu teklifi etme yetkisi var. Hepsini Meclis yapıyor. ‘Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ülkeyi istediği gibi yönetebilir’ diyorlar. Koskoca bir balon” diye konuştu.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...