Bakan Kılıç Samsun’da İki Yeni Projenin Açılışını Yaptı

Bakan Kılıç Samsun’da yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bugün birçok etkinliğe birden katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Atakum ve Bafra ilçelerinde tamamlanan iki yeni projenin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Kılıç Samsun’da İki Yeni Projenin Açılışını Yaptı
Haber Tarihi: 20 Ekim 2015


Bakan Kılıç Samsun’da yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bugün birçok etkinliğe birden katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Atakum ve Bafra ilçelerinde tamamlanan iki yeni projenin açılışını gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bir seçim dönemindeyiz ve 1 Kasım seçilerine doğru hızlıca yol alıyoruz. İnşallah 1 Kasım’dan sonra 2 Kasım sabahında da ülkemizde bu hızlı yatırımları devam ettirecek yine bir AK Parti iktidarına uyanacağız” dedi.

Bakan Kılıç 'yarı Olimpik Havuz Açılışı' Yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un Bafra ilçesinde yapımı tamamlanan bin kişilik yarı olimpik havuzun açılışını yaptı. Açılış ve bazı temaslarda bulunmak için Bafra’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özcelik, burada İlçe Kaymakamı Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurdusen ve çok sayıda partili ve vatandaş tarafından karşılandı.

Bakan Kılıç 'yarı Olimpik Havuz Açılışı' Yaptı

“SADECE TESİS YAPMANIN YETERLİ OLMADIĞINI BİLİYORUZ”

Bakan Akif Çağatay Kılıç yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Güzel Türkiye’mizin dört bir yanında tesisleşme hamlesi var. 2002’den sonra Türkiye’de başlamış olan, AK Parti iktidarlarında özellikle spora ve sporcuya yapılan yatırım ivme kazanıldığının ispatı işte burada inşa edilen bu güzelim tesisler. Hep söyleniyor ‘sadece tesisleşme yeterli değil’. Doğru, sadece tesisleşme yeterli değil. Biz onu biliyoruz. Bizi bu anlamda eleştirmeye çalışan siyasiler olsun, köşelerinde yazan değerli spor yazarları olsun ben buradan tekrar hatırlatmak istiyorum onlara. Sadece tesis yapmanın yeterli olmadığını biliyoruz. Ama tesisi yapmazsanız eğer, ortada tesis olmazsa o zamanda içerisinde sporcu yetiştireceğiniz mekanınız olmaz. O alt yapı imkanı olmadığı zaman işte Tahaların, Nihanların, Emrelerin yetişmesinde yeterince imkan sağlamamış olursunuz. O zaman başarılar tesadüfe kalır. Sistematik bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığımızla beraber sporcularımızı genç yaştan yapacağımız çalışmalarla ve gençlerimizin kabiliyetiyle beraber yapacağımız koordine çalışmalarımız sonucunda biz ancak başarıya ulaşabiliriz. Biz bunu biliyoruz ama biz bunun için çalışıyoruz, bunun için çabalıyoruz. Federasyonlarımızla, il müdürlüklerimizle, ilçe müdürlüklerimizle, tesislerimizle, sporcularımızla bunun için çalışıyoruz. Bütün Türkiye’deki bakanlığımızın Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan il müdürlüklerimize ve ilçe müdürlüklerimize, bürokratlarımıza bazı hatırlatmalarda bulunuyorum ama şu anda kendi bakanlığımızda bulunan arkadaşlarımıza buradan çok özel bir hatırlatmada bulunuyorum. Göreviniz illerinizdeki spor tesislerinin en yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Bu bir. Milli Eğitim ile beraber aynı zaman da kaymakamlıklarla, valiliklerle, okullarla ve öğretmenlerle beraber öğrencilerimizin bu imkanlardan faydalanmasını sağlamaktır. Odalarınızda oturmak, makamlarınızda oturmak niyetiyle bu bakanlıkta görev yapacağınızı düşünüyorsanız lütfen bu görev tanımınızı ve düşüncenizi gözden geçirin.”

Bakan Kılıç 'yarı Olimpik Havuz Açılışı' Yaptı

“Bizim kurumuzda çalışan amirimizin, memurumuzun görevi 24 saat 365 gün arazide olmaktır” diyen Kılıç, şunları kaydetti: “Onun için söylüyorum ve onun için diyorum ki odalarınızda oturmak, binalarınızda oturmak için bürokraside olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bunu bir daha düşünün. Bir seçim dönemindeyiz ve 1 Kasım seçilerine doğru hızlıca yol alıyoruz. Az bir süre kaldı. İnşallah 1 Kasım’dan sonra 2 Kasım sabahında da ülkemizde bu hızlı yatırımları devam ettirecek yine bir AK Parti iktidarına uyanacağız. Önemli olan burada millete hizmet etmektir. Millete hizmet etmekte başarılı olmaktır. Biz milletin gönlüne irmiş, millete hizmet etmiş bir ecdadın torunuyuz.”

Vali İbrahim Şahin ise, “Sayın Bakanımızın destekleriyle, katkılarıyla ve talimatlarıyla bir proje başlattık. ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi. Bu havuzlar yapıldığında, açıldığında inanılmaz mutlu oluyoruz. Çünkü 72 ayı geçmiş çocuklarımızı yani 6 yaşını geçmiş çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Şubat ayında çalışmalarımızı başlattığımızda yaklaşık bin çocuk yüzme öğrendi. Bu sene 10 bin kişiyi hedefledik” diye konuştu.

Bakan Kılıç 'yarı Olimpik Havuz Açılışı' Yaptı

“AK PARTİ İKTİDARI İLE BİRLİKTE, SAĞLIKTA, EĞİTİMDE VE SPORDA İNANILMAZ BİR YATIRIM HAMLESİ BAŞLADI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, Samsun’un 90’lı ve 2000’li yıllarına atıfta bulunarak, “2000’li yıllara gidelim. Herhalde o yıllarda Bafra’da yarı olimpik yüzme havuzundan bahsetseydik, ‘ya sen hesap bilmiyorsun ya da hayal görüyorsun’ derlerdi. 1965 senesinde yapılan 1400 kişilik Samsun eski Yaşar Doğu spor salonu bize dünyanın en büyük salonu gibi geliyordu. Şimdi aşağı yukarı her ilçemizde o büyüklükte salonlar var. 2004 yılında AK Parti iktidarı başladı. AK Parti iktidarı ile birlikte, sağlıkta, eğitimde ve sporda inanılmaz bir yatırım hamlesi başladı. 2004 yılında salonumuz yeterli olmadığı için hiçbir spor organizasyonuna talip olamıyorduk Samsun’un merkezinde. Şu anda Tekkeköy’de 7500 kişilik, Atakum’da 2500 kişilik salon yapıldı. Şimdi spor salonlarının sayısını sayamıyorum. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Konuşmaların ardından bin 500 kişilik Bafra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ev beraberindeki protokol tarafından yapıldı.

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe katılanlara bulgur pilavı dağıttı.

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda “Sağlıklı Beslenme ve Spor Panayırı” düzenlendi.

Düzenlenen panayıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Dursun Mehel, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

Etkinlik öncesi konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Sağlıklı beslenmenin yanında çocukların daha hareketli bir yaşam tarzı benimsemeleri, fiziksel aktivite düzeylerinin arttırılması ve bu konuda desteklenmeleri sağlıklı olmanın ön koşuludur. Tüm bunlar, aynı zamanda çocukların dikkat ve uyum yeteneklerinin geliştirilmesi ve sosyalleşmeleri açısından da çok önemlidir. Geleceğin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı, üretken ve başarılı olmalarında sağlıklı beslenmeleri kadar hareketli bir yaşam sürmeleri de çok önemlidir” dedi.

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

Kişilerin kendi sağlıklarını kontrol altına alması gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bir bireyin ister öğrenci olsun, ister yetişkin olsun, kim olursa olsun, her şeyden önce ailesine, ülkesine, bulunduğu ülkesine faydalı olabilmesi için önce sağlıklı olması gerekir. Hiçbir sağlık kuruluşu bir insanı o insanın kendi sağlığı kadar bilemez. Kendi sağlığını takip ettiği kadar takip edemez. Onun için herkesin kendi sağlığı ile ilgili konularda duyarlı olması gerekir. Kendi sağlığı ile ilgili yapılması gerekenleri de yapması gerekir. Kendi sağlığını önemsemeyen, sağlıklı olmak için çaba göstermeyen bir birey ailesine de topluma da halka da faydalı olamaz” diye konuştu.

Sağlık için hareketsiz bir ortamdan kurtulup, hareketli bir ortamın içersinde olunması gerektiğinin altını çizen Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Diğer türlü obezite için milyarlarca lira harcanıyor. Dünyaya açıldığımızda da bir tarafta insanlar açlık çekiyorken diğer tarafta da aşırı kilo veya obezite için çok ciddi paralar harcanıyor. Biz biraz daha hareketli olalım, sağlıklı olalım. Doktorlara az ihtiyaç duyalım. Bir taraftan da Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile yapılan bu çalışmada kontroller için sağlık kuruluşlarına veya doktorlara gidelim” şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

Organ bağışının önemine değinen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tesisleri 24 saat esasına göre hizmet verecek. Bu anlamda çalışmalar sürüyor. Bulduğumuz her fırsatta yürümek, örneğin işyerine araç yerine yürüyerek gitmek, hafta sonları sahili kullanmak, bisiklet kullanmak, bütün vatandaşlarımız hareketlilik anlamında bulabildikleri her an bir şey yapması için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Burada aynı zamanda Sağlık Bakanlığımızın teşviki ile organ ve kan bağışı stantlarımız da var. Ben ailesinde organ naklinin ne olduğunu yaşamış bir kardeşinizim. Dolayısıyla bir gün gelir sizin de ihtiyacınız olursa o an birisinin, bir kardeşinizin bağış yapmış olmasını çok istersiniz. Bu anlamda bazı çekinceleri olan vatandaşlarımıza Diyanet İşleri Başkanlığımız daha önce açıklama yaptı. Organ bağışının dini anlamdaki açıklamasını ve karşılığını dile getirdiler. İnsan olarak birbirimize verebileceğimiz en büyük hediyedir. Bu kişisel tercihtir ama bir daha düşünmenizi isterim. Zor bir tercihtir. Ama şunu da çok iyi bilin ki, ihtiyaç durumuna girdiğiniz zaman da sizin ihtiyacınız olduğunda da çok farklı duygular hissediyorsunuz. Onun için bu noktada sizi tekrar bir teşvike getirmek isterim. Günde en az 45 dakika yürüyüş yapalım. İşyerine mümkünse yürüyerek gidelim.”

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

BAKAN KILIÇ PİLAV DAĞITTI

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile imzalanan protokol kapsamında “Bisiklet Modülü” dersini uygulayan İlkadım Atatürk Ortaokulu 30 öğrenciye bisiklet dağıttı. Ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler etkinliğe katılanlara bulgur pilavı, ayran ve elma dağıttılar.

Bakan Kılıç Pilav Dağıttı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’da bir Gençlik Merkezi’ni daha hizmete açtı.

Dün Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi’ni İlkadım ilçesinde açan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün de 5 milyon TL’ye mal olan Atakum ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin açılışını yaptı.Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

Açılışa, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül, Türkiye Yüzme Rekortmenleri İlknur Nihan Çakıcı, Emre Sakcı, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

TAŞÇI: “ATAKUM, KARADENİZ’İN İNCİSİ OLARAK BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

Törenin açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun’un Karadeniz’in incisi olarak büyümeye devam ettiğini belirterek, “Atakum dün olduğu gibi bugün de çok onurlu ve gururlu bir gününü yaşıyor. Atakum gelişmişliğin ve çağdaşlığın sembolü olan yatırımlarıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle hızla büyüyor. Karadeniz’in incisi olarak sürekli büyümeye devam edecek. Atakum’un kalkınmasına, gençliğin büyümesine, eğitilmesine emek veren bu hususta ve bu güzide yatırımları gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a ilçemiz adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni AçtıYILMAZ: “EN HIZLI KOŞAN İLLERDEN BİRİSİYİZ”

Taşçı’nın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin işbirliği ve koordineli çalışmalarıyla yapılabilecek güzel örneklerin ortaya konuyor. Sadece merkezdeki ilçelerimizde değil tüm 13 ilçemizde de bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatlarıyla birçok değişim ve dönüşüm projesi birlikte yürüyor. Türkiye’nin bütün şehirleri değişiyor ve dönüşüyor. Şehirler bundan önceki durumlarından çok farklı hale geliyor. Farklı bir konsepte dönüşüyor ama Samsun bunların içinde en hızlı koşan ilk 5, ilk 6 il içerisinde şu an. Ben bu değişimi diğer şehirlere de gittiğim için iyi görüyorum. Ama biz şehir içinde sürekli yaşayanlar bunu bazen algılayamayabiliyoruz. Diğer şehirlerden geri kalmayan hatta onların en hızlıları kadar iyi koşan bir yerel yönetim anlayışı ile şehrimizi dönüştürme yolunda çabalıyoruz” diye konuştu.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

ŞAHİN: “SAMSUN BİRKAÇ GÜNDÜR ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞIYOR”

Samsun’un her geçen gün yeni tesislere kavuştuğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Bu tesislerde görevli olan arkadaşlarımız 24 saat esaslı mutlaka buraları faaliyete sokacak ve buraları açık tutarlar. Biz de bu tesisleri Samsun halkının kullanımına sunacağız. Samsun birkaç gündür çok güzel günler yaşıyor. Özellikle spor alanında yapılan tüm yatırım sağlığımız için, gençlerimizin geleceğinin daha sağlıklı olması adına yapılan tesislerdir” ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

BAKAN KILIÇ: “ATAKUM GENÇLİK MERKEZİ 5 MİLYON TL’YE MAL OLDU”

2002 yılından beri süregelen istikrarın bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurlar olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “2002’den beri AK Parti hükümetlerinin ortaya koymuş olduğu istikrar, birliktelik ve beraberlik bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Burada açılışını yaptığımız bu güzide gençlik merkezi, Atakumumuzun çok değerli bir noktasında hizmet verecek. Burada, yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olmuş Karadeniz sahilinde bir gençlik merkezinden bahsediyoruz. Burada bulunan Taha Akgül, Hüseyin Emre Sakçı ve İlknur Nihan Çakıcı gibi değerli sporcuların gençlere yol gösterecekleri, çok farklı aktiviteler ve kişisel gelişim yapabileceğiniz bir mekan olacak. 2002’den beri AK Parti hükümetlerinin ortaya koymuş olduğu istikrar, birliktelik ve beraberlik bu eserlerin ortaya çıkmasındaki en önemli unsurdur. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2002’de başlatmış olduğu AK Parti hükümetleri devriminde bu zihniyetin buraya gelmiş olması, bu muhteşem tesisin açılışını yapmaya getirdi bizleri. Dün İlkadım ilçemizde de Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin temelini attık. İnşallah onu da en kısa süre içerisinde bitireceğiz. Orada da buradaki gibi sporcu yetişmesine imkan verecek olan salonlarımız var. O Türkiye’nin en büyüğü olacak” şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

Trabzon’da düzenlenen AK Parti mitingine katılmadan önce yine Atakum’da olimpik yüzme havuzunun açılışı yaptıklarını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti: “Bugün yine Bafra’daki tesislerimizin açılışlarını yapacağız. Türkiye’nin her bir yanında tesislerimiz açılıyor, temeller atılıyor. Sayın Başbakanımız bugün Van’da Nur Tatar Spor Salonu’nu açacak. İnşallah Türkiye’nin dört bir yanında tesisleşme hamlemizi tamamlayacağız. Önemli olan sadece tesis yapmak değil, tesis bunun fiziki imkanıdır, bunu yapmak görevimiz ama içinin kullanımı çok önemlidir. Tesislerin kullanımı konusunda, bürokrasiye, federasyonlara, antrenörlere ve sporculara büyük görevler düşüyor. Bu imkanları sonuna kadar kullanacaklarına ve Türkiye’mizi, bayrağımızı uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.”

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Samsun Eski Milletvekili Ahmet Yeni, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik kurdeleyi keserek Atakum Gençlik Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdiler.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

Açılışın ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler gençlik merkezini gezdi. Birimleri gezen Bakan Kılıç, Dünya Güreş Şampiyonu Taha Akgül ile masa tenisi oynadı, ebru yaptı ve ney dinledi.

Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı Bakan Kılıç, Atakum Gençlik Merkezi'ni Açtı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Onlar (muhalefet) kendi bildiklerini yapsınlar, biz bu milletin helal oylarıyla seçiliş ilk Cumhurbaşkanımıza, bu devletin bu milletin en üst makamında olan kişiye sahip çıkarız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un Bafra ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Bafra Öğretmenevi’nde yapılan toplantıda konuşan Bakan Kılıç isim vermeden eleştirilerde bulunarak, “Ben hiç muhatap almadığım ve almayacağım, Bafra’da konuşan eden birileri var. Muhatap almayacağım, bir tek cümlesiyle onu muhatap alacağım. Benim rahmetli büyük babamın adını ağzına almadan önce aynaya bakacaksın, ağzını çalkalayacaksın, ondan sonra konuşacaksın. Bunu da söylüyorum birkaç zamandır içimde taşıyorum artık yeter. Çünkü biz burada siyaseti edebiyle, ahlakıyla yapıyoruz. Samsun’da siyasetin bir seviyesi var, bu seviyeyi de bozmaya hiç kimsenin hakkı yok, buna da müsaade etmeyiz. Bu kadarını da söylemiş oluyum. Gereken cevabını aldı diye düşünüyorum. Ha muhatap da almıyorum onu da söyleyeyim. Ne söyledikleri bizi ilgilendirmiyor. O konuşup dursun biz işimize bakalım. Yapacak işimiz var onlar konuşsunlar” ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç: Cumhurbaşkanımıza Sahip Çıkarız

Bafra’daki vatandaşların kendilerine sahip çıkacağına inandığını belirten Kılıç, şöyle konuştu: “Genel Başkanımız Başbakanımız Samsun’dan başlattı mitingini. Ona sahip çıkacağınıza inanıyorum. Seçilmiş Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağınıza inanıyorum. Bunu söyledim ya diyecekler ki ‘parti giriyor seçime sayın cumhurbaşkanımız girmiyor.’ Onlar, muhalif olanlar doğru ama biz bu devlete, bu millete hizmet etmiş kurucu genel başkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’a da sonuna kadar sahip çıkarız hiç kusura bakmasınlar. Onlar kendi bildiklerini yapsınlar biz bu milletin helal oylarıyla seçiliş ilk Cumhurbaşkanımıza bu devletin bu milletin en üst makamında olan kişiye sahip çıkarız.”

Bakan Kılıç: Cumhurbaşkanımıza Sahip Çıkarız

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ve muhtarlar katıldı.

Haber Etiketleri: , , ,
Bu yazı için bir yorum yazılmış - Siz de düşüncelerinizi paylaşın
  1. AYŞE ÖZEL ( 21 Ekim 2015 )

    Ancak açılışı yapılan olimpik havuz henüz faaliyette değil. Ee bitmemiş olsa da açılışın seçimlere yetişmesi gerekli..

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...