Bakanlık açıkladı!.. Samsunluya bakın ne yedirmişler!..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, vatandaşın sağlığıyla oynayan firmaları liste halinde açıkladı. Aralarında Samsunlu firmalar da bulunuyor.

Bakanlık açıkladı!.. Samsunluya bakın ne yedirmişler!..
Haber Tarihi: 1 Eylül 2016


Vatandaşların kullandığı et ve süt ürünleri, bal, zeytinyağı, alkollü içeceklerin bulunduğu, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün bakanlık tarafından liste halinde yayımlandı.

SAMSUN’DAN 2 FİRMA!..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayınladığı listede halkın sağlığıyla oynayan firmalar arasında Samsunlu firmalar da bulunuyor. Yayımlanan listede, süt ve süt ürünlerinde, ‘Emenli Çiftlik Süt Ürünleri Gıda Tar. İnş. Hay. Nak. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti.’nin ismi yer alıyor. Emenli Çiftlik markasının Tam Yağlı Taze Kaşar Peyniri’nde (Bitkisel Yağ) taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildiği belirtildi.

gYda-liste

KARADENİZ İFTAR AYÇİÇEK YAĞI!..

Bitkisel yağlarda ise, ‘Zaimoğlu Gıda Tar.Ür.İth.Mad.İnş.Paz.Nak. İmalat San ve Tic. Ltd.Şti.’ ismi yer alıyor. Karadeniz İftar markasının ayçiçek yağında yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçicek yağından başka tohum yağları tespit edildi.

gYda-liste

 

>> LİSTENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Samsun Haber

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...