Başbakan’dan teşvik müjdesi!

Beştepe’de “Milli Tarım Projesi” toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ndan çiftçiye destek sürprizi! Destek sisteminin değişeceğini söyleyen Başbakan Yıldırım, “Tarım sektörüne bir ekerken bir de biçerken destek vereceğiz. Mazot ödemeleri için de diyoruz ki deponun yarısı sizden yarısı bizden” dedi.

Başbakan’dan teşvik müjdesi!
Haber Tarihi: 14 Kasım 2016


Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak “Milli Tarım Projesi” toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 14 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde tarıma 90 milyar destek verildiğini açıkladı.

Başbakan konuşmasında şunları kaydetti:

Çiftçi yaptığı işten memnun değilse bir yerde bir yanlış var demektir. 14 yıllık iktidarımız döneminde tarım sektörüne tam 90 milyar TL destek verdik. Bu destekler daha fazla olmalı.Destek sistemini değiştireceğiz. Tarım sektörüne bir ekerken bir de biçerken destek vereceğiz. Yani aldığından da bir şey anlasın çiftçilerimiz. Bu karar önemli bir karar.

İki önemli gider kalemi var. Maliyetleri iki önemli kalem olan gübre ve yakıtta azalmalara gideceğiz. Gübrede KDV’leri kaldırdık.Mazot ödemeleri için de diyoruz ki deponun yarısı sizden yarısı bizden. Hayırlı uğurlu olsun.Miras nedeniyle büyük tarlalar bölüne bölüne küçüldü. Buna yönelik önlem alacağız.Biz millet olarak gıdada bir geleneğimiz var. Buğdayla koyun gerisi oyun. Beslenme geleneğimizde bu var. Tabi sebze ve diğer ürünler önemli ama tahıl ve et bizim için stratejik iki ürün. Bunların desteklenmesi için gerekli tedbirleri alacağız.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...