REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Başkalarının 10 senede yapamadığını 5 yıl içinde yaptık”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Başkalarının 10 senede yapamadığını 5 yıl içinde yaptık”
1.187
29 Kasım 2013 - 18:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çatalçam Güzelyurt Mahallesi Camii’nde yaptırılan sosyal tesislerin açılışına katılan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Siyaseti çamur atma, yalan-yanlış şeyler söyleyerek halkı kandırmak diye algılayanlar bilmelidir ki, bana çamur yapışmaz.”dedi.

Bugüne kadar hep halkın içinde olduğunu, kendisini onlardan biri olarak gördüğünü belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma,” Şükürler olsun ki 15 yıldır halka hizmet etmek nasip oldu. Alanımız çok büyüktür. Nüfusumuz da yüzde 40 artmıştır. Bu ender görülen bir şeydir. Bu kadar geniş bir coğrafyada en hızlı gelişen ve büyüyen, yıldızlaşan bir ilçe olduk. Herkesin dilindeyiz. Ancak, Türkiye de seçim, siyaset yapma anlayışı, inkarcılığa dayandırıldığı için Hiç bir şey yapmadı, yılları boş geçirdi, Atakum yerinde sayıyor gibi laflar ediliyor. Bunlar hoş değildir. Bu anlayışı halkın ciddiye aldığını sanmıyorum. Bende bunlara cçevapv ermiyorum” dedi.

Siyasi olarak olaya şöyle bakıyorum. yapılan üretilen işler için teşekkür ederim ama ben daha iyisini yapacağım, şunu da bunu da yapacağım denmesi gerekir diyen Başkan burma, konuşmasını şöyle sürdürdü:” Ben geçmiş dönem yapılan ve uygun olmayan işleri o zaman ortaya koymuş, usulüne göre televizyonlarda, gazetelerde söylemiştim. Ben yanlış bir şey söylediysem,yaptıysam o hesap o zaman sorulurdu. Savcılığa, emniyete suç duyurusunda bulunulurdu. Aradan geçen 5 yılda gıkı çıkmayanlar, bugün çıkmış halkı olumsuzluk varmış gibi kandırmaya çalışıyorlar. Siz demeyecek misiniz, kardeşim, 5 yıldır nerdeydin? madem hakkında yalan konuşuluyordu,niye emniyete veya savcılığa başvurmadın diye..Ben bunlara cevap bile vermiyorum çünkü söylenenleri ciddi bulmuyorum.”

Atakum çok geliştiğini ancak Çatalçam’ın o oranda gelişemediğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, ” Gelişme bir yerden başlar, diğer yere doğru yürür. Bölgenin kanalizasyon ve alt yapısı tamamlandığında buralar çok değerli hale gelecektir. Önümüzdeki süreç sizin lehinize işliyor. Bu bölgeye Çakırlar Korusu, Altınkum Sosyal Tesisleri, Çatalçam Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri, Çatalçam Sahil Sosyal Tesisleri’ni kazandırdık. Daha da pek çok tesis kazandıracağız.”diye konuştu.

Başkalarının 10 senede yapamadığı kadar çok tesisi ve hizmeti 5 yıl içinde Atakum’a kazandırdıklarını, bunun için Allah’a şükrettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, ” Ben sizin hizmetinizdeyim. 1994 yılında başlamıştım. Bir kader çizginiz var isteseniz de onun dışına çekemiyorsunuz. Benim kaderimde de Atakum’a hizmet etmek var. Allaha şükürler olsun bana çamur yapışmaz. Ben yaşamım boyunca yanlış içinde olmadım. Doğrunun yanında oldum. Bunu bütün Samsunlu bilir. Bilerek kimsenin hakkını yemedim, yedirmedim. Kim ne derse desin Metin Burma’nın nasıl bir adam olduğun zaten herkes biliyor.”şeklinde konuştu.

Kendisinin halkı sevdiğini, onlarında kendisini sevdiğini bildiğini söyleyen Başkan Burma, ” Bana destek verip vermemeniz sizin güzel gönlünüzün bileceği bir iştir.Destek verirseniz, ben bu hızla devam eder, kana kana bir beş yıl daha hizmet ederim. Buraya diğer adaylarda gelecektir. Şu kıyaslamayı mutlaka yapmanızı isterim ki, Atakum dün neydi bugün ne oldu? bunu mukayese edin. “ifadelerinde bulundu.

Öte yandan Güzelyurt Mahallesi Muhtarı Mustafa Yapıcı tarafından camilerine verdiği katkılar nedeni ile Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’ya teşekkür plaketi verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.