REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Başkan Burma: Ben de Köy Çocuğuyum, Sizlerin Sıkıntılarınızı İyi Bilirim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Burma: Ben de Köy Çocuğuyum, Sizlerin Sıkıntılarınızı İyi Bilirim
1.294
29 Aralık 2013 - 12:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köy gezilerini sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Akalan Köyü’nü ziyaretinde köy sakinleri tarafından oldukça sıcak ve samimi bir şekilde karşılandı. Başkan Burma,”Her gittiğim yerde, halkın sevgisi ve takdiri ile karşılanıyorum. Bu, çalışmalarımızın beğenilmesi, Metin Burma isminin lekesiz oluşu nedeniyle halkın gönlünde taht kurması anlamında beni oldukça mutlu ediyor. Ancak aynı zamanda bana yeni çalışmalar ve projeleri hayata geçirme konusunda da büyük sorumluluk yüklüyor.”dedi.

Yaklaşık 3 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerin ardından mahalle olarak Atakum’a bağlanacak köylere ziyaretlerin sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, bu kez de Akalanlılar’ın konuğu oldu. Başkan Burma, köye gelişinde, Akalanlılar tarafından büyük bir coşku ve sevgi ile karşılanırken, “Gittiğim yerlerde bana gösterilen sevgi ve ilgi, iyi karşılanış, Metin Burma isminin bu kadar saygı görmesi, yaptığım hizmetlerin takdiri ve ismimin lekesiz oluşundandır.Ben her zaman halkı arkama alarak işlerimi yaparım. Asla kimseyi şucu,bucu diye ayırmam, partizanlık yapmam. İşimi iyi, düzgün ve dürüst yaparım. Çalışkanım. O kadar imar planı yaptım, bir tane mahkemelik olanı yoktur. 15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum, Atakum’dan bir metrekare yer almadım.  Bugüne kadar hep halk yararına çalıştım. Kişilerin değil halkın menfaatini ön planda tuttum.Kent rantlarını yine kentimiz ve Atakumlular için harcadım. Bu nedenle pek çok belediyenin ürettiğinden daha fazla projeyi ve tesisi Atakum‘a kazandırdım. Üzüntülü ve sevinçli anlarında halkımızın her an yanlarında olmaya gayret gösteriyorum. Bu da bana başı dik alnı açık bir şekilde halkın içinde dolaşabilmemi sağlıyor “diye konuştu.

Köye asla yabancı biri olmadığını kendisinin de köy çocuğu olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Sizin sıkıntılarınızı ve beklentilerinizi iyi bilirim.Bunlardan benim payıma düşen ne varsa canla,başla çalışarak yerine getireceğimden emin olabilirsiniz.Buraları da Atakum’un her hangi bir mahallesinden farksız hale getireceğiz. Sizin en büyük geliriniz ve geçim kaynaklarınızdan biri hayvancılıktır. Bunu geliştirmek için bir hayvan pazarı yapma projem vardı. O amaçla 28,5 dönüm arazi aldım. Şu an bazı bürokratik engeller var onları aşınca yapımına başlayacağız.Bu pazar hayvancılıkla uğraşan  köylerimize büyük bir ekonomik hareketlilik getirecektir. Aşağıya Atakum’a, belediyeye geldiğinizde iyi bir dostunuz, kardeşiniz,ağabeyiniz olacak. Ben size bunu vaat ediyorum. Bugüne kadar gezdiğim ve gezeceğim köylerde yaşayanlar iyi biliyor ki, daha  köylerin mahalle olarak Atakum’a bağlanacağının adını bile söylenmezken, Metin Burma buralara elinden gelen katkıyı  ve desteği veriyordu. “şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.