REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Başkan Burma, Down Sendromlularla Buluştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Burma, Down Sendromlularla Buluştu
1.036
27 Ocak 2014 - 16:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun; Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı (SAMSEV), Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) açtığı ‘Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal İçerme Mali Destek Programı’ için hazırladığı “JUDOWN Down Sendromlu Çocukların Judo Eğitimi İle Rehabilitasyonu” adlı projesine katılan çocuklar ve ailelerini Deniz Kafe-Restaurant’ta ağırladı.

Düzenlenen kahvaltıya katılan SAMSEV Başkanı Rüştü Araboğlu, yaptığı konuşmada, “Bu buluşmayı sahiplenen Başkanımız Metin Burma’ya teşekkür ediyoruz. Bizim bu faaliyetimize sosyal sorumlukları gereği destek olan bir çok kurum ve kuruluş var.Bir de bunların dışında büyük kuvvet olarak gördüğümüz belediyeler var. Belediyelerin bu tür projeler olumlu bakmaları bizim için çok önemlidir. Buna Atakum Belediyesi bir başlangıç yapmıştır. Dilerim ki, Samsundaki diğer belediyelerimiz de bu ve bunun gibi projelere sahip çıksınlar. Çünkü Türkiye’de hepimizin bildiği gibi 12 milyon engelli vardır. Engellilerimizi sokakta göremiyoruz. Bu gerek binaların,sokakların onların kullanabileceği şekilde düzeltilememiş olması gerekse kafaların engellilerle nasıl iletişim kuruluru anlayamamış oluşundan kaynaklanmaktadır. Ailelerimizin çocuklarının bu durumunu kabullenerek, onların gelişebilmeleri, sosyalleşebilmeleri için verdikleri çabaları takdir ediyorum.” dedi.

Çok sevgili melek yüzlü çocuklarım ve aileleri, sizinle birlikte olmaktan son derece memnunum diyerek sözlerine başlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma ise. “Burada gördüğüm tablo eğitimin önemini bana bir kez daha anlatmış oldu. Bu konuda çok önemli mesafe alındığını görüyorum. Bu konuya eğilen sivil toplum örgütlerini, emek verenleri kutluyorum. Sizler çok zor bir işi başarıyorsunuz, Ben sizinle her zaman beraber olmaya,size destek vermeye hazırım. Çocuklarımızın yüzündeki pırıl pırıl, saf, masum, duru ifadeyi her zaman görmek mümkün olmuyor. Toplumda pek çok insan ve sosyal sınıf var. Ama ne olursanız olun, engellilik her an insanın başına gelebilir. Atakum içinde engelli kardeşlerimizin de olduğu her kesime yönelik mekanlar,yerler düzenledik, ürettik. Yenilerini de yapacağız. Bu benim için hayatımın en hoş ve güzel sabah kahvaltısı oldu.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.