Başkan Köktaş’ın 19 Mayıs Mesajı

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Köktaş, yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi; “Aziz milletimizin 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık yürüyüşünü 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlanmış, muasır medeniyet yürüyüşünde çok büyük mesafe kat edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, istiklal mücadelemizin meşalesini […]

Başkan Köktaş’ın 19 Mayıs Mesajı
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2014
Haber Kategorisi: Siyaset Haberleri


AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Köktaş, yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi; “Aziz milletimizin 19 Mayıs 1919’da başlattığı bağımsızlık yürüyüşünü 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlanmış, muasır medeniyet yürüyüşünde çok büyük mesafe kat edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır.”

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbalinin, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanet olduğunu anlatan Köktaş, mesajını şöyle sürdürdü: “Bu nedenledir ki bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı, bu ülkenin geleceğine yatırım yapmak olarak telakki ediyoruz. Bizim en temel görevimiz, gençlerimize çok daha kalkınmış, çok daha gelişmiş, çok daha müreffeh bir ülke bırakmaktır. Aynı şekilde, dünyamız hızla değişir ve dönüşürken, ülkemiz hızla büyür ve kalkınırken, gençlerimizi geleceğe çok daha iyi hazırlamak, onlara en iyi, en gelişmiş imkanları sunmak da bizim en temel görevlerimiz arasındadır. Türkiye, özellikle son 12 yıl içinde, iktidarımızın üstün gayretleriyle, birçok kronik sorununu çözüme kavuşturmuş, birçok alanda ‘sessiz devrim’ diye nitelendirilen önemli reformları gerçekleştirmiş, demokratikleşme, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler yolunda dünyada ve bölgesinde örnek bir ülke haline gelmiştir. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi, demokratikleşme, temel hak ve özgürlükler noktasında çok daha ileri bir seviyeye taşımak, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri haline getirmektir. İnanıyorum ki bu hedefte gençlerimiz, ülkemizin bugün ulaştığı seviyeleri çok daha ileriye taşıyacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyor, bütün gençlerimizi, sevgiyle selamlıyorum.”

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...