Başkan Taşçı’dan ’20 Ocak’ Mesajı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği ve Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile Asım Özkan’ın hayatını kaybettiği kazanın yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak, o gün yaşanan acının hala yürekleri sızlattığını söyledi.

Başkan Taşçı’dan ’20 Ocak’ Mesajı
Haber Tarihi: 20 Ocak 2017


Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasının 28. yılında bir anma mesajı yayınlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, o gün yaşanan acıyı aradan yıllar geçmesine rağmen unutmadıklarını belirtti.

Samsunsporun, kent için vazgeçilmez bir değer olduğuna dikkat çeken Başkan Taşçı, Samsunspor’un sadece bir futbol takımı olmadığını kaydetti.

Başkan Taşçı mesajında şu ifadelere yer verdi; Samsunspor, Samsunlular için sadece bir futbol takımı değildir. Büyük bir tutkunun, birlik ve beraberliğin, vefanın adıdır Samsunspor. Yıllarca büyük sevinçleri, gururları yaşadığımız Samsunspor ile büyük bir acıyı da hep beraber yaşadık. 1989 yılında yaşanan ve yüreğimizi derinden yakan kazanın acısını, aradan yıllar geçmesine rağmen yaşıyoruz. O acı kaza yaşandığında 13-14 yaşlarındaydım. O gün şehrin nasıl büyük bir yürek yangını yaşadığını, sessizleştiğini dün gibi hatırlıyorum. Maçlara gittiğimde heyecanla izlediğim futbolcularımızın ölüm haberlerini aldığım an yaşadığım acıyı, bugün yine yaşıyorum. Samsunspor sevgisi ve sahiplenişi, bize o acı günün mirasıdır. Bu mirasa sahip çıkmak hepimizin görevidir. Şehrimizin en önemli markalarının başında gelen Samsunspor, bizim vazgeçilemez bir değerimizdir. Bu kentte belediye başkanlığına layık görülmüş birisi olarak bu değere sahip çıkmayı kendime önemli bir vazife edindim. 20 Ocak Samsunspor Şehitlerimiz için ilçemizde herkesin gururlanacağı bir çalışmanın da son aşamalarına geldiğimizi buradan dile getirmek isterim. Atakum İlçesi, o acı kazada kaybettiğimiz değerlerimizin adının yaşatıldığı bir ilçe olacak. Çok yakında bu projeyi tamamlayıp halkımızla buluşturacağız. Bu vesileyle o acı kazada hayatını kaybeden Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve Asım Özkan’ı rahmetle anıyorum. Allah, şehrimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın inşallah.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...