Başkan Tok; “Yaşlılar, Tecrübe Abidelerimizdir”

Tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri veren millet olduğumuza vurgu yapan Başkan Tok, ” Ülke olarak bu geleneğe sahip çıktığımız sürece, geçmişten haberdar olacak ve geleceğe daha emin bir şekilde bakabileceğiz” dedi. AİLE VE TOPLUMUN EŞSİZ HAZİNELERİ 1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Tok, “Toplumumuzun önemli bir kısmını oluşturan yaşlılarımız, yaşayan tecrübe […]

Başkan Tok; “Yaşlılar, Tecrübe Abidelerimizdir”
Haber Tarihi: 30 Eylül 2015


Tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri veren millet olduğumuza vurgu yapan Başkan Tok, ” Ülke olarak bu geleneğe sahip çıktığımız sürece, geçmişten haberdar olacak ve geleceğe daha emin bir şekilde bakabileceğiz” dedi.

AİLE VE TOPLUMUN EŞSİZ HAZİNELERİ

1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Tok, “Toplumumuzun önemli bir kısmını oluşturan yaşlılarımız, yaşayan tecrübe abideleridir. Geçmişimizin tecrübelerini günümüze aktaran, milli değerlerimizi ve kültürümüzü yarınlarımıza taşıyan yaşlılarımız, hayatımızın en kıymetli değerleridir.

1

Aile ve toplumsal bütünlüğümüzün en eşsiz hazineleri olan yaşlılarımız, geniş ufukları, tecrübeleri ve yılların verdiği birikimler ile kesinlik kazanan bilgileri sayesinde geleceğimize ışık tutan en önemli kaynaklarımızdır. Yaşlılarımızdan alacağımız, bilgi ve kültür ışığını geleceğimiz olan gençlerimize aktarmak geleceğimiz için atılacak sağlam bir temel mahiyetindedir. Tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri veren milletimiz, bu geleneğine sahip çıktığı sürece de geçmişinden haberdar olacak ve geleceğine daha emin bir şekilde bakabilecektir. ” diye konuştu.

3

“GÖNÜLLERİNİ HOŞ TUTMALIYIZ”

“Her genç insan, aslında bir yaşlı adayıdır.” diyen Başkan Erdoğan Tok, ” Bizler hayatımızı, bu gerçeği unutmadan yaşamalıyız. Yaşlılarını, her daim el üstünde tutmuş bir millet olarak, yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermeliyiz. Milli ve manevi değerlerimizin, kültürel yaşantılarımızın taşıyıcısı yaşlılarımızı her gün hatırlayıp, onlara bu hissettirmemiz lazım.

2

Toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan yaşlılarımızın gönüllerini hoş tutarak, onlara saygı, hürmet ve hizmeti eksiz etmemiz gerekmektedir. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde, bütün değerli büyüklerimin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerine huzur içerisinde sağlıklı ömür diliyor, ellerinden öpüyorum.” dedi.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...