Başkan Yılmaz: “Söz Bitti, Artık İş Yapma Zamanı”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı ilçesinde yapılması düşünülen yol, su ve kanalizasyon projeleriyle ilgili toplantı yapıp incelemelerde bulundu.

Başkan Yılmaz: “Söz Bitti, Artık İş Yapma Zamanı”
Haber Tarihi: 29 Nisan 2014
Haber Kategorisi: Samsun Güncel Haber


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı ilçesinde yapılması düşünülen yol, su ve kanalizasyon projeleriyle ilgili toplantı yapıp incelemelerde bulundu.

Seçim kampanyası döneminde halka söz verilen alt yapı projelerinin hayata geçirilmesi hususunda yetkililerden bilgi alan Başkan Yılmaz, seçimin geride kaldığını hatırlatarak, sözlerin tutulması için canla başla çalışma zamanının başladığını kaydetti.

Mahalli idareler seçiminin sona ermesiyle 2019 hedeflerine ilişkin hazırlık çalışmalarına başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yapılacak yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı yatırımlarıyla ilgili tespitlerini tamamladı. Seçimde kendisine büyük destek veren Salıpazarı ilçesine teşekkür ziyareti yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Salıpazarı İlçe Başkanlığı’nda da AK Parti İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanı Yücel Kaya ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Ulubay, İmar ve Şehircilik Şube Müdürü Zennube Albayrak’ın da hazır bulunduğu toplantıda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, meydanlarda halka hitap etme döneminin sona erdiğini, artık millet için iş yapma zamanının başladığını kaydetti. Tüm ilçelerde olduğu gibi Salıpazarı’nda da insanların kendilerinden büyük hizmetler beklediğini ifade eden Başkan Yılmaz, bu beklenti ve ihtiyaçların imkanlar ölçüsünde hayata geçirileceğini vurguladı.

Salıpazarlı hemşerilerinin kendisine dönük beklenti ve umutlarının yüksekliğini bildiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Halkımızın birikmiş iş yükünü bizim çözeceğimize yönelik beklenti ve umutlarına saygı duyuyorum. Biz de inşallah ortaya koyacağımız hizmetlerle umutlarını umutsuzluğa döndürmeyiz. Elimizden gelenin fazlasını yaparak bu beklentileri yerine getiririz. Ama bir realite de var. Elimizde sihirli değnek yok. Kaynaklarımız ve imkanlarımız da belli. Bu nispet ölçüsünde ne gerekiyorsa yapacağız. Bizden önceki yöneticilik döneminde belki çeşitli sorunlar önlerine çıkmıştı. Onların yapamadığı ve halkımızın beklediği işler bizim önümüze geldi. Onlar da çok iş yaptı. Hiçbir zaman Salıpazarı, bundan 10 yıl önceki Salıpazarı değildir. 15 sene öncesi hiç değildir. 3 sene öncesi hiç değildir. Muhakkak bir sürü iş yapıldı ama insanımızın beklentileri de doğal olarak artıyor. Bu alt yapı yatırımları kaynaklarla ilgilidir” dedi.

“İŞ YAPMA ZAMANI”

Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçeye hizmet etmek için kolları sıvadıklarına de değinen Başkan Yılmaz, “Her şeye rağmen gün artık iş yapma günü. Lafın sözün bittiği, konuşmaların azaldığı, iş yapılması gereken bir zamana geldik. Meydanlarda konuştuk. Seçimde halkımız bu işi yapacağınıza inanıyoruz deyip yeniden yetki verdi. Sonuçta da halkın ihtiyaçlarını imkanlar ölçüsünde fazla geciktirmeden işlere başlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz toplantının ardından beraberindekilerle birlikte Tahnal yolunda incelemelerde bulundu.

GİRGİN VE KÖKSAL BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

Öte yandan, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

Başkan Yılmaz’ı yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği için tebrik eden Girgin ve Köksal, müdürlüklerinde devam eden işlerle ilgili Yılmaz’ı bilgilendirirken, Başkan Yılmaz da konuklarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Samsun’daki tüm kurum ve aktörlerle işbirliği içinde, el ele vererek Samsun için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Etiketleri: ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...