Başsavcılık açıkladı… Samsun’da FETÖ bilançosu!

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında işlem yapılanların listesini yayımladı.

Başsavcılık açıkladı… Samsun’da FETÖ bilançosu!
Haber Tarihi: 16 Eylül 2016


Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Kurban Bayramı tatili öncesinde haklarında işlem yapılan kişilerin sayılarını ve pozisyonlarını tablo halinde kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamada 195 kişinin tutuklandığı, 389 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, 16 kişi hakkında yakalama kararı bulunduğu belirtildi.

Başsavcılık’tan yapılan açıklama şu şekilde: “15-16 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü tarafından cebir ve şiddet kullanarak; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ve Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya Türkiye Büyük Millet Meclisinin ve Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs suçuna yönelik olarak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında;

09/09/2016 gün ve saat 14:00 itibariyle; hakkında işlem yapılan kişilere yönelik tablo aşağıda yer almaktadır.”

İŞTE HAKLARINDA İŞLEM YAPILANLARIN ÜNVANLARI VE SAYILARI:

savcylyk_tablo

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...