Batıpark Olimpiyatları Bekliyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun spor kenti olma yolunda ilerliyor” dedi. Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte, açılışı yapılacak olan 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için yapılan bayrak tören alanı çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un spor dallarında çok çeşitli alternatife sahip bir kent olduğunu belirterek, “Samsun’a birçok […]

Batıpark Olimpiyatları Bekliyor
Haber Tarihi: 22 Ekim 2015


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun spor kenti olma yolunda ilerliyor” dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte, açılışı yapılacak olan 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları için yapılan bayrak tören alanı çalışmalarını yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un spor dallarında çok çeşitli alternatife sahip bir kent olduğunu belirterek, “Samsun’a birçok spor tesisi yaptık. Yenilerini de yapmaya devam ediyoruz. Atçılık, okçuluk, buz pateni sahası gibi tesisleri Samsun’a kazandırmayı hedefliyoruz. Samsun’un uluslararası tanınırlığını ciddi ölçüde arttırdık. Yapacağımız önemli yatırımlarla daha da arttıracağız” diye konuştu.

23 Ekim Cuma günü Batıpark alanında katılımcı bütün ülkelerinin bayraklarının yer alacağı bayrak tören alanı açılışının yapılacağını belirten Başkan Yılmaz, tören alanındaki hazırlıklarla ilgili şunları kaydetti: “Yarın yapılacak olan törende 108 ülkenin bayrağı göndere çekilecek. Burada belediyemiz olarak kentimizde yapılacak olan her türlü kültür, sanat ve spor etkinlikleri için kullanışlı bir tribün ürettik. 3 bin kişilik portatif tribünümüz gerek duyulduğu takdirde 3-5 gün içinde istenilen her yere taşınıp kurulabilecek.”

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...