REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Ben Çağdaşlığı, Özgürlüğü, Geleceği Temsil Ediyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Ben Çağdaşlığı, Özgürlüğü, Geleceği Temsil Ediyorum”
1.318
20 Aralık 2013 - 8:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Atakum Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yıl sonu konserine hazırlanan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları Üyelerine, Deniz Kafe Restaurant’ta bir moral yemeği verdi.

Yemek öncesi koro üyelerine hitaben bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Böyle güzel bir toplulukla, hele de sanatkar ruhlu, sanatı seven insanlarla birlikte olmayı büyük bir şans olarak görüyorum.Atakum’un farkındalığını yaratan sizlersiniz. Türkiye’nin dört bir tarafından insanların buraya gelip yerleşmesi veya ileride gelip yerleşecek olma hayali kurması,bunu yaşamına koymuş olması, işte o sizin çağdaşlığınızdan, güzelliğinizden kaynaklanıyor. Atakum’u farklı kılan sizsiniz. Herkes Atakum’a sizin gibi, kültürü, sanatı,çağdaşlığı doya doya yaşamaya geliyor. Samsun’un çeşitli ilçelerinde dükkanları,ticarethaneleri olanlar veya çalışanlar gündüzden gidip mekanlarında çalışıyorlar. akşamları dönüp burada kalıyorlar. Bu gerçekten benim onur duyduğum sizinde gurur duyduğunuz bir tablodur diye düşünüyorum. Geçirdiğimiz 5 yıllık dönem çok verimli geçti. Çalışmalarımız artan tempoda sürüyor. İlçeden biraz uzak kalanlar, döndüklerinde genel olarak görüntüsünde çok büyük bir değişiklik olduğunu hemen görüyor ve anlıyorlar. “dedi.

Bugüne kadar yaptıkları çalışmaları bir katalogda toplamaya başladıklarını ve bunu ev ev dağıtacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Burma, ” Atakumlu buraya nasıl çalmadan,çırpmadan,canla,başla,gayretle hizmet ettiğimizi biliyor.Katalog sayesinde de Atakum merkezden Taflan’a kadar uzanan yaklaşık 25 kilometrelik geniş alanda yaptığımız çalışmaları ve hayata geçirdiğimiz projeleri ,eserleri bir arada görme fırsatı bulacaklar. Ben çağdaşlığı, özgürlüğü,geleceği temsil ediyorum. Belediye başkanlığı büyük sorumluluk istiyor. Ben sorumluluğumu gereğini yerine getirmek için var gücümle çalışıyorum Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak gibi bir misyonumuz var. Çünkü, biz bu dünyayı çocuklarımızdan emanet aldık. O zaman bu emanetin kıymetini bilmeliyiz. Onu, hak ettiği gibi yüceltmeliyiz. Bu konuda her birimize önemli görevler düşmektedir. Atakumun sizin gibi çağdaş insanların desteğine ihtiyacı vardır. Onun gereğini yapacağınıza yürekten inanıyorum. “diye konuştu.

Eskiden beri bir sanat merkezi yapma hayalinin olduğunu, bunu bu dönemde gerçekleştirmek için gerekli adımların atıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Burma, ” Bu merkezin inşaatının bitirme aşamasındayız. Karadeniz de içerik,yapı,mekansal düzenlemeler bakımından bir numara olacaktır. Orada imkanlarınız daha iyi olacaktır. Çok daha hevesle v e rahat bir şekilde çalışma imkanı bulacaksınız. Önümüzdeki dönemin başında bunu açacağız. O nedenle de devam etmek istiyorum. Bu da sizin desteğinizle olacaktır. Siyaseti basit düşüncelerle yapanları sevmiyorum. Atakum’un vizyonunu anlayamayanlar,bu vizyonunu üzerine çıkma noktasında korkuya kapılanlar hemen karalama siyaseti yapıyorlar Öyle yapanlara cevap bile vermiyorum. Çünkü cevap verilecek seviyede görmüyorum.. Sizin gibi çok değerli dostlarıma, Atakumlulara güveniyorum. Yaşamın tadını çıkarabileceğiniz Atakum’u daha da ileriye götürebilmek için birlikte hareket edeceğinize inanıyorum. “şeklinde konuştu.

Atakum’da özgür ve rahat bir ortamda sanatsal faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten THM ve TSM korosu üyeleri ise, ” Biz sizden ve çalışmalarınızdan memnunuz. Çağdaşlığın sürmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da bu özgür ortamda büyümesi,rahat nefes almaları adına ne gerekiyorsa yapacağız” dediler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.