REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Burma: “Kamuoyunun Gülüp Geçtiği Şeylere Cevap Vermem”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burma: “Kamuoyunun Gülüp Geçtiği Şeylere Cevap Vermem”
1.093
20 Şubat 2014 - 10:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AKS  TV’de yayınlanan “Seçime Doğru” programına katılan ve sorulan bir soru üzerine, Türkiye de siyasetin maalesef karalama ve yalanlama üzerine yapıldığını, bu tür siyasetten hoşlanmadığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Türkiye’de belediyecilik denince akla gelen ilk insanlardan birisiyim. Hayatımı bu işin içerisinde, halka hizmet ederek geçti. Proje neye denir neye denmez iyi bilirim. Aday arkadaşların, hizmet etmek için talip oldukları,sokaklarında yürüdükleri Atakum benim en büyük projemdir.”diye konuştu.

İnsanların gerçekten cevaplanabilecek soruları olsa, cevaplayacağını ama birilerinin çıkıp Atakum’da bir şey yapılmadı, bana projelerini göster demesinin, ciddiye alınıp cevap verilecek bir şey olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Cevap vermiyorum diye birileri alınıyorsa kusura bakmasınlar, bu nezaketsizlik değil yalnızca ciddiye alacağım türden soru sorulmadığı içindir. Ben, belediyeciliği iyi bilirim,hayatım bu işin içerisinde geçti. Siyaseti de laf yarıştırma şeklinde basitçe değil proje bazlı olarak yaparım. Bu aday arkadaşlarımızın sevdalıyım dedikleri Atakum büyük bir projedir ve bu da Metin Burma projesidir. Sokaklarında gezdiğiniz, içinde yaşadığınız Atakum, bugün  150 bin nüfusa ulaşmış,Karadeniz’de yıldız gibi parlayan bir kent olduysa,buraya  15 yılını vermiş, hem belde hem ilçe kurucu belediye başkanlığı yapmış, her metrekaresinde emeği, teri olan biri olarak bunda benim büyük payım olduğumu inkar ederseniz ancak  kendinizi kandırırsınız. Ama halkı asla kandıramazsınız. Ayrıca, son bey yıl içinde yaklaşık 50 bin kişi, burada  güzellik,çekicilik, gelecek gördükleri için gelip yerleşiyorlar. Çok geniş bir coğrafyadan insanların gözü kulağı buradayken, burada yer almak için can atarken, siyaset uğruna yapılanları yok saymak, bu insanlara da hakaret olmuyor mu? “diye konuştu.

Kendisinin diğer arkadaşların projelerine bir şey demediğini,sormadığını da, yalnızca Atakumun geleceği ile ilgili projelere odaklandığını da dile getiren Başkan Burma, ” Atakum ile ilgili çok güzel hayallerim ve heyecanım var. Eğer projeden bahsedecek olursak, bizim yaptıklarımız gerçek projedir.Belediye binasının bir eski haline bir yeni haline, düğün salonlarımıza, kapalı pazar yerlerimize, Yaşam Park’a,Emek Park’a, Karadeniz’in en büyük kültür ve sanat merkezine, Çakırlar’a, parklara ,semt spor sahalarına, Atakum Stat’ına bakın, halkın bunları görmediğini mi sanıyorsunuz? İsterlerse bir gün ben kendilerini projelerimizi gezdiririm. Bundan gurur da duyarım. Zaten kendilerine de bir nezaket ziyareti yapacağım” şeklinde konuştu.

Halkın, kimin ne yaptığını, çok iyi bir şekilde değerlendirdiğini,bu nedenle  herkesin yapacağını söylemesinin daha doğru olacağını da söyleyerek, konuşmasını sürdüren Başkan Burma, ” Bana bir şey yapmadı diyenler, kendileri ne yaptı onu bir göstersinler. Hangi projeyi hayata geçirmişler,bir onu anlatsınlar. İş proje saymaya geldiğinde bir yığın sayabilirim. Projecilik,belediyecilik bir deneyeyim, bakayım olursa olur demek değildir.Kaynaklarımızı akılcı kullanarak, Atakumda başarılı çalışmalara imza attık. Karadeniz’de en iyi gelişen ve değişen yer neredir deseniz burayı gösterirler. Yeni dönem için halkın kullanımına uygun, bölgeye hitap eden, onu geliştirecek pek çok proje ürettik. Mart ayının ilk haftası içerisinde bunları açıklayacağız. 150 bin nüfusumuzla Türkiye’de bir çok ilden büyüğüz, gittikçe de büyüyoruz. Atakum’u Güney’e doğru geliştirmek istiyoruz. Atakum’un gelişmesi devam edecektir.Kent merkezi ve meydanı noktasında son derece şartlandım. Türkiye’de böyle bir merkez yok. Avrupa’da ise hemen her kentin  var. İki kent merkez projemiz  var, bunları uzun zamandır gündeme taşıyoruz. Belediye binası, ticaret merkezi, otopark, alışveriş merkezi, yurtlar, büyük bir meydanı, kent mobilyaları, olan harika bir yer olacaktır. Yatacağım, kalkacağım bu projelerin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapacağım. Çünkü önümüzdeki 6-7 sene içinde ilçemiz Samsun’un merkezi olacaktır. Bunlar çok önemli, vizyon projesidir. İki merkezde  Atakuma kazandırılmalıdır.Bunlar  Atakumunda Samsun’unun da değerini çok artırır ve gelişmiş ülkelerin ünlü kentler kategorisine sokar.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.