REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Burma:”Atakum’u Yönetmek Bilgi ve Birikim İster”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Burma:”Atakum’u Yönetmek Bilgi ve Birikim İster”
1.248
27 Ocak 2014 - 6:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Köy ve mahalle gezilerini sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Çobanlı Sakinleri ile buluşurken, “Atakum, her geçen gün büyüyen  ve gelişen bir ilçedir. Burayı yönetmek için bilgi ve birikim gereklidir” dedi,

Çobanlı’nın imar planları konusunda çok yardımcı olduğunu  da dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Eskiden 2 katlı olan planlarınızı geliştirdik. Yalnızca bu bile size nasıl hizmet edebileceğime dair güzel bir kanıttır. Atakum, Türkiye’de hızlı gelişen  ve yıldızlaşan bir yer oldu. Burası bir şantiye gibi, her yer de bir çalışma var. Bu bazı aksaklıklara,eksikliklere neden oluyor. O da nazarlığımız olsun. Ben bugüne kadar siyaseti hep halkın yanında olarak,elimden geldiği kadar onların çıkarlarını gözeterek yaptım. Bütün iyi niyetimle halkımızı kucaklamaya çalıştım. Onların arasında başı dik, alnı açık bir şekilde dolaşabildiğimi için bunu da başardığımı sanıyorum. Hiç bir zaman kibirli biri olmadım, kapım hep açık odu. Kimsenin hakkını kimseye yedirmedim. Burada, 15 sene belediye başkanlığı yapmış,imar planları uygulamış biri olarak kimsenin hakkını kimseye yedirmedim. Şimdi iddiam daha da büyüktür. Uygulayacağımız projelerle,Türkiye’nin en güzel ilçesi ve gelişen haline geleceğiz. Atakum’un geleceği çok daha iyi olacaktır. Bize yeni katılacak mahallelerimizin de bu gelişmeden paylarını alacaklardır.”diye konuştu.

Kendisinin siyaseti başkalarını karalayarak, çamur atarak yapmadığını, Böyle yapılmasından da hoşlanmadığını belirten Başkan Burma, ”  Ben, kendimi, yaptıklarımı, yapacaklarımı anlatıyorum. Kimin benim için söyleyebileceği bir şey varsa, dedikodu yapmadan, meydan da söyleyecek,ben de duyacağım. Sürekli büyüyen ve gelişen bir ilçeyiz. Adeta şantiye gibiyiz. Son beş yılda 50 bin insan geleceğinin Atakum’da  olduğunu düşünerek,ilçemize  göç etmiştir. Bu o kadar çok üst ve alt yapı demektir. Her cadde de,sokakta bir çalışma var.Başardıklarımız,başaramadıklarımız,yaptıklarımız,yapamadıklarımız vardır. Ama emeğimizi ve alın terimizi halktan hiç esirgemedik. Dürüst, düzgün,gayretli ve iyi niyetli  bir şekilde çalışıyoruz. Bu yüzden Atakumlunun huzuruna,içim,vicdanım rahat olarak çıkıyorum. Geleceğimizin çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Yıldızımızın daha çok parlayacağını ben görüyorum. “şeklinde konuştu.

Atakum’un ufak bir yer olmadığını, Türkiye’deki yüzde 40 ilden daha büyük olduğunu da söyleyen Başkan Burma, konuşmasını şöyle sürdürdü:” Burayı yönetmek kolay değildir. Bilgi ve birikim ister. İller Bankası’nda göreve başladığım 1974 yılından itibaren belediyeciliğin içindeyim. Belediyecilik artık görevim,mesleğim oldu. Ben işimi de düzgün, dürüst yapar ve kanuna aykırı olmadığı sürece takdir haklarımı hep halktan yana kullanırım. Tavrım, uyumdan,dostluktan,iş birliğinden yanadır. Bunu bu güne kadar başardım. Bundan sonra da değişeceğini sanmıyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.