REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bütün Çocukların Mutluluğu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bütün Çocukların Mutluluğu
1.422
10 Ekim 2013 - 17:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Murat Yıldırım, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Murat Yıldırım, Türkiye’nin girişimiyle BM Genel Kurulu’nda oy birliği ile kabul edilen karar uyarınca 11 Ekim’in ‘Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edildiğini hatırlatarak, ‘Dünya Kız Çocukları Günü’nün bütün çocuklar için mutlu yarınlar getirmesini diledi.

Uzmanlarca, kız çocuklarına yönelik ayrımcılığın en çok eğitim, şiddet, erkek çocuğa göre daha fazla istismar edilme, zorla ve erken yaşta evlendirmelerle ilgili olduğunun tespit edildiğini belirten Yıldırım, “Kız çocuklarına yönelik ayrımcılık, hukuki bir sorun olduğu kadar ekonomik ve sosyal bir sorundur.” dedi.

Kız çocuklarının desteklenme, güçlendirilme ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Kız çocuklarının güçlendirilmesinde ailelere ve toplumlara da büyük rol düşüyor. Herkes üzerine düşen rolü hakkı ile yerine getirirse, kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddet sarmalı kırılacak, onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmaları sağlanacaktır.” diye konuştu.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak tüm imkanlarını çocuklara seferber ettiklerini belirten Yıldırım, “Çocuklarımız, özellikle de kız çocuklarımız için büyük projeler ortaya koymaktayız. Önleyici, rehabilite edici ve koruyucu tedbirlerin alınmasından tutun da, Çocuk İzleme Merkezi, Kız Sevgi Evi, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri gibi yatırımların yapılmasına kadar bütün faaliyetlerimiz ve projelerimiz çocuklarımız içindir.” ifadelerini kullandı.

Tüm kız çocuklarının ’11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayan ve bugünün bütün çocuklar için mutlu yarınlar getirmesini dileyen İl Müdürü Yıldırım, “Sosyal dokumuzun vazgeçilmez ögeleri ve geleceğin anneleri olan kızlarımızın, toplumda daha güçlü bireyler olarak yer almalarını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.