Canik Belediyesi’nden Zabıtalara Engelli Eğitimi

Samsun’un Canik Belediyesi’nde zabıtalara engelli eğitimi verildi. 2 günlük eğitim seminerinde engelli psikolojisi, farkındalık eğitimi ve engellilerle iletişim konuları anlatıldı. Eğitimle ilgili bilgi veren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitimlerin ardından zabıtaların engelli vatandaşları daha iyi anlayacaklarını söyledi. Uygulamaların da yapıldığı eğitimin engelli vatandaşları anlamak açısından önem taşıdığını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, […]

Canik Belediyesi’nden Zabıtalara Engelli Eğitimi
Haber Tarihi: 6 Aralık 2013
Haber Kategorisi: İlçelerden Haberler


Samsun’un Canik Belediyesi’nde zabıtalara engelli eğitimi verildi. 2 günlük eğitim seminerinde engelli psikolojisi, farkındalık eğitimi ve engellilerle iletişim konuları anlatıldı.

Eğitimle ilgili bilgi veren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitimlerin ardından zabıtaların engelli vatandaşları daha iyi anlayacaklarını söyledi. Uygulamaların da yapıldığı eğitimin engelli vatandaşları anlamak açısından önem taşıdığını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Biz engelli vatandaşlarımızı her zaman önemsiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sadece bir gün değil, her an yanlarında oluyoruz. Engelli vatandaşlarımıza yönelik hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın yanında onları daha iyi anlamak, daha fazla ve sağlıklı şekilde yardımcı olmak olmak açısından bu eğitimin faydalı olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Canik Kent Konseyi koordinatörlüğünde eğitmenler Musa Aydın ve İdris Bayrı tarafından gerçekleştirilen eğitime Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Balcı da katıldı.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...