REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Canik Viyadüğü’nün Son Durumu Büyükşehir Belediye Meclisinde Tartışıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Canik Viyadüğü’nün Son Durumu Büyükşehir Belediye Meclisinde Tartışıldı
1.689
30 Eylül 2013 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nün Canik ilçesine inşa ettiği viyadük projesini ‘gavur ölüsü’ diye tanımladı. Yılmaz, “Doğu çevre yolu 10 senede bitebilecek bir proje. Viyadük kısa zamanda sorunu çözecek etkili çözümdür.” dedi.

Samsun’un Canik ilçesine Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen katlı yol projesi ile ilgili olarak Mimarlar Odası Samsun Şubesi’nin açtığı davada mahkeme, projenin imar planlarında olmadığını belirterek, projenin yeniden değerlendirilmesi yönde iptaline geçtiğimiz günlerde karar vermişti. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, mahkemenin verdiği karar sonrası olağanüstü toplanarak, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nün viyadük projesi ile ilgili hazırladığı imar planı teklifini değerlendirdi.

Proje hakkında söz alan MHP Meclis Üyesi İsmail Sevindik mahkemenin aldığı karara rağmen inşaat çalışmasının devam ettiğini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Burada usulsüzlüğü, kanun tanınmazlığı görmekteyiz, bu durum bize üzüntü veriyor. Bu viyadük bilimsel çalışma yapılmadan yapılmıştır. Bu yapının yıkılması da, yapılması kadar kamu zararı olacağını belirtiyoruz. Kanun, halk tanımaz, yandaş tanır zihniyetin karşısında olduğumuzu ifade etmek isteriz.”

Daha sonra söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, MHP Meclis Üyesi İsmail Sevindik’in ‘hak, hukuk tanımaz, yandaş tanır’ şeklindeki sözlerinin kendisini üzdüğünü belirterek, bir meclis üyesine bu tür sözlerin yakışmadığını söyledi. Viyadük projesi ile ilgili açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, söz konusu viyadük projesinin yapılacağı İlkadım Bulvarı zeminin jeolojik ve topografik açıdan problemli olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Burada jeolojik ve topografik yapı itibariyle sorun var. Battı çıktı ve deve boynu gibi kavşak türlerini buraya yapmak gelecekte bu şehrin önüne işletme problemlerini ve maliyetleri açısından bela olacaktır. Yapılan proje bahsedilen kavşak türleri yerine trafiği üste alıp, yerel trafiğe alta alınmasını öngören iyi niyetli bir çalışmadır. Doğu çevre yolunu etüt, kamulaştırma ve ihale çalışmaları göz önüne alınırsa 10 seneden erken bitiremezsiniz. Ünye çevre yolu 8 senedir devam ediyor. İlkadım Bulvarı üzerinde 47 bin araç trafiği var ve bu gelecekte 60 bin olacağını Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü belirtiyor. Samsun Ankara arasında yapılacak otoyol projesi var. Bu projenin de 15 seneden önce biteceğini düşünmüyoruz. Bu zaman içerisinde bir şey yapmamız lazım. Uyduruk yapılar ve kamulaştırma bedelleri yerine viyadük projesi kararlaştırıldı. Tabi ki bu kütle gavur ölüsü gibi bir kütle, ancak bu kütleye peyzaj çalışması ile estetik hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu tür yapılar İsviçre, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinde yapılıyor. Viyadük kısa zamanda sorunu çözecek etkili çözümdür. Canik viyadüğü Kurban Bayramı arefesinde hizmete alınacak. Bakın göreceksiniz sağlıklı bir şekilde şıkır şıkır doğu batı istikametine hizmet verecek. Ben dünya güzeli viyadük ve tablo seyreder gibi seyredin demiyorum, bu yapılar hoş değiller. Güzelleştirilmesi için de yapılabilecek şeyler sınırlı, ancak yapılabilir.” Oylamaya sunulan teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.