REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Canik’te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Canik’te Kadınlar Geleceğe Güvenle Bakıyor
1.082
15 Aralık 2013 - 15:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Canik’te kadınlar geleceğe güvenle bakıyor.” dedi.

İlçede ailenin temel taşı olan kadınlara yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve yaşam Merkezi içerisinde bulunan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’ni çok önemsediklerini söyledi. Kadınların ilk günden itibaren bizim öncelikleri olduğunu ifade eden Genç, “Geleceğimizi bırakacağımız çocuk ve gençlerimizin anneleri olan kadınlarımızın eğitimi, meslek sahibi olması, sağlığı ve kendilerini geliştirmesi bizim için çok önemli. Kadınlarımızın eğitimine yönelik yaptığımız çalışmaların yanında, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek bayanlarımızı daha aktif hale getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“KADINI EĞİTMEK, TOPLUMU EĞİTMEKTİR”

Kadınların eğitim ve refah düzeyinin toplumun zenginliğini ve geleceğini yansıttığının bilinciyle kadının toplumdaki saygınlığını korumak, onlara sosyal ve kültürel zenginlik katmak amacıyla çalışmaları sürdürdüklerini belirten Genç, “Biz şuna inanıyoruz; bir kadını eğitmek, bir aileyi, bir toplumu, bir milleti eğitmek demektir. Toplumun en değerli varlıkları olan kadınların sosyalleşmeleri, toplumsal dinamiklere ayak uydurmaları ve kültürel zenginliklerini artırmaları için onlara özel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bütün çabamız, kadınlarıyla, çocuklarıyla mutlu, müreffeh ve sağlıklı bir toplum, sürekli değişen ve sürekli gelişen bir Canik’tir. Canik’te kadınlar geleceğe güvenle bakıyor” diye konuştu.

“AİLE YAPIMIZI KORUMALIYIZ”

Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin ise kadın olduğuna işaret eden Genç, “Sadece milletimizin yarısını meydana getirdiği için değil, her şeyden önce birey ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde birinci dereceden etkin olduğu için, kadının her sorunuyla öncelikli olarak ilgileniyoruz. “Kadına karşı şiddet” başlığı altında zaman zaman gündeme gelen sorunlar da toplumun kültürel düzeyinin yükselmesiyle aşılacağına inanıyorum. Canik Belediyesi olarak bizim hedef noktamızda aile, aile kurumu vardır. Bizim aile kurumumuz, değerlerimizden, tarih kökünden aldığı güçle muhafazakar bir anlayışa dayalıdır. Bunu, bu şekilde korumak durumundayız” şeklinde konuştu.

“KADINLARA ÖZEL MERKEZ”

Kültürel ve sosyal yatırımlarda Canik’i ilk sıralara taşıdıklarını dile getiren Genç, şunları söyledi: “Tamamıyla hanımlara yönelik inşa edilen 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, kadınların karşılaştıkları sorunların çözümü için çalışmaların yanısıra kadınların toplumsal konumlarını güçlendirici faaliyetlerde bulunuyor ve kadınları hakları konusunda bilgilendiriyor. Her katı 250 metrekare olmak üzere 5 katlı olarak açılan 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’nde; aerobik ve step salonları, sauna, psikolog, çocuk eğitimci odaları, idareci odaları, toplantı salonları, çocuk oyun alanları, kuaför, cilt bakımı, eğitim alanları ile hanımların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri lokal bulunmakta. Bu proje ile zamanlarının çoğunu evde geçiren ve hiçbir sosyal hayatı olmayan kadınların sosyalleşmesini ve kendi özgüvenlerini kazanmasını sağladık. 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezimizden günde 300’den fazla bayan yararlanmakta. Ayrıca kadınlarımıza yönelik Hacı İsmail Mahallemizde de Aile Okulu ve Eğitim Merkezi açtık.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.