Canını verdi katliamı önledi

Bombalı araçla İzmir Adliyesine gelen teröristleri trafik polisi durdurdu. Teröristler kaçmaya çalışırken aracı patlattı. Çatışa çatışa şehit düşen polis, canını verdi büyük bir katliamı engelledi.

Canını verdi katliamı önledi
Haber Tarihi: 6 Ocak 2017


Türkiye Reina saldırısının şokunu atlatamadan İzmir Adliyesi’nde meydana gelen patlama ile sarsıldı. Mesai çıkışında hâkim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne bomba yüklü araçla gelen teröristleri güvenlik güçleri fark etti. Polisler müdahale edince teröristler bomba yüklü aracı infilak ettirdi ardından çatışma çıktı.

Teröristlerden 2’si olay yerinde öldürüldü, 1’inin ise kaçtığı ihtimali üzerinde duruluyor. Son kurşununa kadar teröristleri kovalayan trafik polisi Fethi Sekin ile adliyenin zabıt katiplerinden Musa Can şehit oldu. 9 kişi de yaralandı. Çevredeki binalarla birlikte hasar gören adliye içinde büyük panik yaşandı. Ölü ele geçen teröristlerin üzerinde bomba araması yapıldı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız “Elde edilen verilere göre bu saldırı terör örgütü PKK tarafından yapıldı. Saldırıdan sonra bir araç daha tespit edildi, o da kontrollü şekilde patlatıldı” dedi. Kontrollü patlatılan otomobilin, teröristlerin saldırı sonrası kaçmak için önceden hazırladıkları araç olabileceği üzerinde duruluyor. Saldırı sonrası 2 şüpheli yunus timlerince yakalanıp emniyete götürüldü.

Patlama ve çatışmada yaralananların isimleri şöyle: Polisler Mehmet Ali Gökçe, Oğuzhan Batuhan Atik, avukatlar Bülent Karagöz, Cansu Güler, Gökhan Mertol, Feride Karamıkoğlu ile vatandaşlar Nadire Ayçiçek, Sibel Avcı ve Ersoy Kaya. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...