REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Cengiz: “2014 Türkiye’sindeki Durum Ortada. Bu Suç Kimde?‏”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cengiz: “2014 Türkiye’sindeki Durum Ortada. Bu Suç Kimde?‏”
1.021
14 Mart 2014 - 18:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

21.Dönem Samsun Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, bugün seçim gezileri kapsamında CHP Salıpazarı Örgütünün düzenlediği köy ve mahalle toplantılarına katılarak bölgeyi ziyaret etti.

Beraberinde CHP Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Hasan Düzenli, CHP Salıpazarı İlçe Başkanı Mustafa Aydoğdu ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı gezide halk ile iç içe olan Tarık Cengiz, Salıpazarı artık hak ettiği seviyeye bizimle beraber ulaşacaktır dedi. “Durum ortada burası Samsun’un bir ilçesi, çamurun bataklığın içerisinden geçiyoruz. 2014 Türkiye’sindeki durum ortada. Bu suç kimde? Suç halkımıza bunu reva görenlerde. Çok mu zor buraya beton yol veya asfalt yol yapmak. İnsanlarımızın sesine biraz kulak verin biraz onları dinleyin. Onların çok büyük istekleri yok. Amerika’yı yeniden keşfetmenizi istemiyorlar. Tek istedikleri yaşadıkları bölgenin daha güzel olması. İnsana hizmet etmek kadar daha onurlu bir görev var mıdır” dedi.

Son günlerde iddia edilen rüşvet olaylarına da değinen Cengiz, “AKP hükumeti 12 yılda siyasi kadrolaşma yapmıştır. Son günlerde daha çok skandal patlayacaktır. Fakat AKP bu hırsızlığın üzerine örtemez. Bir hesap yapmışlar. Çalınan paranın büyüklüğü bu ülkedeki tüm işsizlerin 17 yıl boyunca asgari ücretine denk gelmektedir. Bu sebeple bizi için en doğru kararı yine halkımız verecektir” ifadelerini kullandı.

Seçildiği takdirde Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni nasıl yöneteceğinden de bahseden Tarık Cengiz, “Biz, bu konuda fark yaratacağız. Sosyal belediyecilik yapacağımıza inanıyoruz, bizler neticede sosyal demokratız ve bunun odak noktası da halktır. Ben milletvekilliği de yaptım; ama belediyecilik halka daha yakın olmak, halkla iç içe olmak, halka dönük projeleri daha rahat uygulayabilmek demektir. Yeni yasayla da çok geniş yetkiler var; köylerin alt yapısını siz yapıyorsunuz, yoksul mahallelere de yatırımlar yapabiliyorsunuz, bunlar tam benim istediğim şeyler” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı o makama Samsunspor’un getirdiğini de ifade eden Tarık Cengiz, “Sayın başkanı o makama Samsunspor getirdi. Samsunspor’un adını kullanarak o koltukta oturuyor. Şimdilerde ise bırakın maçlara gitmeyi kulüpten nefret ediyor. Kulübe harcanacak parayla otel yapılır diyor. El insaf bir büyükşehir belediye başkanı kendi memleketinin takımı hakkında nasıl böyle düşünebilir. Hayretle takip ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.