Samsun’da Soykırım ve Sürgün Anması

Çerkesler’in sürgün ve soykırıma tabi tutulmasının 150. Yıldönümü Samsun’da dualarla anıldı.Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, Merzifon Kafkas Derneği ve Erbaa Kafkas Kültür Derneği’nin organizasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde Büyük Kafkas Soykırımı ve SÜrgünü’nün 150. Yıldönümü Anma Programı düzenlendi. Dernek başkanlarının günün anlam ve önemine istinaden yaptıkları açılış konuşmalarının ardından 150. Yılını dolduran Büyük Kafkas Soykırımı […]

Samsun’da Soykırım ve Sürgün Anması
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2014


Çerkesler’in sürgün ve soykırıma tabi tutulmasının 150. Yıldönümü Samsun’da dualarla anıldı.Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, Merzifon Kafkas Derneği ve Erbaa Kafkas Kültür Derneği’nin organizasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde Büyük Kafkas Soykırımı ve SÜrgünü’nün 150. Yıldönümü Anma Programı düzenlendi.

Dernek başkanlarının günün anlam ve önemine istinaden yaptıkları açılış konuşmalarının ardından 150. Yılını dolduran Büyük Kafkas Soykırımı ve SÜrgünü’nü anımsatan şiir dinletisinin sunulduğu program, Soykırım ve Sürgün çerçevesinde hayatını kaybedenler için okunan Kur’an tilaveti ile devam etti. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı program, soykırım ve sürgün tarihini anlatan slayt gösterisi ile tamamlandı.

Samsun’un yanı sıra civar illerden ve ilçelerden gelen misafirlerin de katıldığı program, günün anlam ve önemine istinaden çekilen hatıra fotoğrafı ile son son buldu.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...MOBİL GÖRÜNÜME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ